Кармин

Посакувате убав, бронзен тен за време на летните месеци? Само додадете ги овие состојки во вашето дневно мени. Морков Морковот е есенцијален зеленчук ако ...
сите 17 | | | веќе видена

За луѓето со кои се во врска, подготвени се да направат сè, но истовремено ќе им го искомплицираат животот. Станува збор за Водолиите , кои генерално важат за ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Франција во среда и четврток ќе биде многу топло, а кон крајот на неделата се очекуваат дождови. Откако Европа минатата недела била погодена од топлотен ...
сите 108 | | | веќе видена

Во истражувањето на универзитетот Квинсленд учествувале 100 жени кои одговарале на бројни прашања за нивниот дотогашен сексуален живот. Целта на истражувањето ...
сите 6 | | | веќе видена

Најмалку 40 села во северниот дел на Бангладеш се поплавени откако синоќа од коритото се излеа една од најголемите реки во земјата, Џамуна. Поради ваквата ...
сите 46 | | | веќе видена

Матијс Де Лихт ова утро и официјално беше потврден како големо летно засилување за италијанскиот првак Јувентус, но во моменти кога клубот од Торино се радува ...
сите 76 | | | веќе видена

СЗО објавила дека тој маж загинал и дека здравствените работници настојуваат што побрзо да ги пронајдат луѓето со кои бил во контакт. Смртоносната епидемија на ...
сите 27 | | | веќе видена

На првото собрание на ДУИ што се одржа во Сарај пред партискиот конгрес свое обраќање имаше лидерот на партијата, Али Ахмети, кој зборуваше за, како што рече, ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред почетокот на Централниот одбор на СДСМ претседателот на партијата, Зоран Заев, изјави дека тема на партискиот состанок ќе бидат актуелите политички ...
сите 49 | | | веќе видена

Роси Хајли, нејзиниот сопруг Ту и Кенешиа Пети од Австралија се во љубовна врска, пренесува „The Sun“. Сè започнало во 2018-та година, кога Роси на Ту му ...
сите 3 | | | веќе видена

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси пронашол вистинско место за одмор, откако со својата репрезентација неславно го заврши настапот на Копа Америка. Асот на ...
сите 42 | | | веќе видена

Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да ` продаде борбени авиони „Су-35“. Чизмов на ...
сите 73 | | | веќе видена

next