Кармин

„Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на екстра талентираниот хрватски репрезентативец, Анте Палаверса. ...
сите 3 | | | веќе видена

Од таборот на Тотенхем и официјално потврдија дека постигнале договор со кинескиот клуб Гвангжу за трансферот на Муса Дембеле. Белгискиот интернационалец се ...
сите 19 | | | веќе видена

Доцна синоќа „Скај Италија“ потврди дека Челси и Јувентус постигнале договор околу трансферот на аргентинскиот напаѓач, Гонзало Игуаин. 31 годишниот Игуаин ќе ...
сите 113 | | | веќе видена

Словенечкото чудо, Лука Дончиќ повторно одигра неверојатна партија во дресот на Далас Маверикс на натпреварот против Сан Антонио Спарс. Неговиот тим загуби со ...
сите 15 | | | веќе видена

Последните неколку години биле исклучително тешки за познатата пејачка Кеша. Новата година Кеша одлучи да ја започне со нови одлуки, а тоа е да се сака себе си ...
сите 9 | | | веќе видена

Во пресрет на одржувањето на првиот македонско-бугарски бизнис форум „Македонија-Бугарија 2019“, во Владата на Република Македонија се одржа билатерална средба ...
сите 62 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје продолжи изведувањето на писмените докази во случајот на СЈО под кодно име „Транспортер“. Претходно беше пуштен еден јавно објавен ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на судечкиот совет кој го води случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро, ја исклучи јавноста од денешното рочиште, на кое ...
сите 83 | | | веќе видена

Сопругата на принцот Хари често пронаоѓа модна инспирација од покојната Лејди Ди. А, веруваме дека таа била инспирација и за последниот аутфит на Меган ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи на својата веб-страница ја објави меѓународната потерница за Никола Војминовски, кој го нападнал пратеникот Зијадин Села на ...
сите 95 | | | веќе видена

Министерството за правда се уште нема добиено одговор од Косово за екстрадиција на двајцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковско езеро, Алил Демири и ...
сите 83 | | | веќе видена

Медицинскиот брат Чарли Борн (43) од Филаделфија со својот сопруг во 2014 година започнале сериозно да размислуваат за деца. Првата опција им била посвојување. ...
сите 2 | | | веќе видена

Кеи Нишикори ја преживеа „канонадата“ на Иво Карловиќ и во најдраматичниот меч во досегашниот тек на Гренд-слемот во Мелбурн, избори пласман во третото коло. ...
сите 15 | | | веќе видена

Аргентинецт Гонзало Игуаин ќе се пресели во Челси и како позајмен играч ќе настапува за тимот од „Стемфорд Бриџ“ до крајот на сезоната. Првиот дел од сезоната ...
сите 113 | | | веќе видена

Метеоролошкиот завод на Австралија соопшти дека најтоплиот ден во историјата во оваа земја бил регистриран во текот на изминатиот месец, относно дека декември ...
сите 50 | | | веќе видена

Кај вехабиите од Нови Пазар бил пронајден арсенал на оружје и сите потребни компоненти за правење на експлозивни направи, како и симболи на ИСИС. Британските ...
сите 12 | | | веќе видена

next