Кармин

Предраг Мијатовиќ, легендата на Реал Мадрид, вели дека ги остварил најголемиот дел од своите соништа, но, жали само на тоа што поранешна Југославија не ...
сите 8 | | | веќе видена

„Те-То“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на денешната прес-конференција. Финансиска полиција соопшти дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случила кај обиколницата на патниот правец од Тетово кон Скопје, едно лице загинало, додека четири лица биле повредени. Според ...
сите 135 | | | веќе видена

Агафја Ликова сигурно е една од најнеобичните жени на светот. Нејзиното шестчлено семејство во сибирската тајга живеело 40 години сосема изолирано од другите ...
сите 7 | | | веќе видена

Од кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон денеска потврдиле дека претходно планираната средба во Париз, на која требаше да се разговара за ...
сите 39 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународна соработка, Владимир Ѓорчев, во периодот од 20-22 јуни во Лондон присуствува на конференција на ИДУ ...
сите 20 | | | веќе видена

"Најди момче и омажи се добар бел и човек имај бели деца, а не црни со твојот мајмунски маж", било напишано во мејлот. 31-годишната Ешли Греам добила мејл кој ...
сите 4 | | | веќе видена

Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска по инсистирање на министерот за здравство, Венко Филипче, ја откажа прес-конференцијата на ...
сите 13 | | | веќе видена

Командантот на военото воздухопловство на иранската Исламска револуционерна гарда, бригадниот генерал Амир Али Хаџизаде, изјавил дека неговите сили, кои го ...
сите 251 | | | веќе видена

Корисник на дрога, во овој случај кокаин, добил условна казна од британски судија кој смета дека тој не треба да биде казнет за користење на овој лек повеќе од ...
| | веќе видена

next