Кармин

Стјуардеса од Јапонија станала хит на социјалните мрежи откако патник побарал место покрај прозорецот. Таа му излегла во пресрет и му нацртала еден прозорец. ...
сите 3 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите и манипулациите искажани од портпаролот на единствениот политичар три пати аболициран за тежок криминал, Зоран Заев, ...
сите 201 | | | веќе видена

Компанијата Волксваген го интегрираше асистентот Сири во својата Car-Net апликација и на тој начин им овозможи на сопствениците на автомобилот своето возило да ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот голгетер, Килијан Мбапе ги разочара навивачите на ПСЖ со неговата изјава дека тимот од „Паркот на прикцовите“ не е созреан за да ја освои Лигата на ...
сите 39 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со премиерот на Малта, Џозеф Мускат, кој со владина делегација престојува во прва официјална посета на земјава. Како што ...
сите 38 | | | веќе видена

Унгарската влада за „Макфакс“ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на Канцеларијата ...
сите 108 | | | веќе видена

Блискиот исток повторно се тресе, а очите на светот се вперени во Појасот Газа каде што Палестинците и Израелците се повторно на работ на голема војна. Како ...
сите 85 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 141 | | | веќе видена

Девица од Јужен Судан, била продадена преку Фејсбук на богат бизнисмен, за 500 крави, три луксузни автомобили и 8.855 евра. Фотографија од 17-годишна девојка ...
сите 13 | | | веќе видена

Имелда Маркос беше првата дама на Филипините во периодот од 1965 до 1986 година, а пред неколку дена била осудена за корупција. Повеќе од 30 години се бараше ...
сите 9 | | | веќе видена

Додека многу сопруги на европски политичари се држат подалеку од очите на јавноста, сопругата на премиерот на Чешка е исклучок со профил на социјалната мрежа ...
сите 19 | | | веќе видена

Француската влада денеска објави серија мерки за помош на семејствата со послаб финансиски статус, со цел да ги спречи најавените протести поради поскапувањето ...
сите 12 | | | веќе видена

22-годишниот Фабијан Гринајс од Народната партија на Австрија во неделата победи на изборите во Вајценкирхен во округот Грискирхен и стана најмладиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Официјална Виена сака да го продолжи дијалогот со Русија, но шпионажата ја смета за неприфатлив метод, рече австрискиот канцелар Себастијан Курц по состанокот ...
сите 35 | | | веќе видена

next