Кармин

Секој хороскопски знак има свои изразени карактеристики, но само еден оддава потполно погрешна слика за себеси. И додека е познато дека Раковите се ...
сите 46 | | | веќе видена

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе дефинитивно покажа дека е сосема нормално и скромно момче на фудбалскиот терен и надвор од него. Дефинитивно се потврди тоа по ...
сите 18 | | | веќе видена

Одговорни за бегството на експремиерот Никола Груевски се Судот и Јавното обвинителство, а не Министерството за внатрешни работи, смета Здружението „Зелена ...
сите 101 | | | веќе видена

Европската Унија нема податоци за тоа како се потрошени 1 милијарда евра кои ѝ се доделени на Турција за бегалската криза, се наведува во најновиот извештај на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во пораките пронајдени од вештачењето на мобилниот телефон на поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, пронајдена е Вибер комуникација во која ...
сите 179 | | | веќе видена

За многумина, омилениот напиток во есенските и зимските денови е топлото чоколадо, а освен одличниот вкус, неколку голтки од овој кремаст пијалак ќе му пружи ...
сите 8 | | | веќе видена

Британската пејачка Шерил Кол, проговорила за својот љубовен живот. Познато е дека била во брак со фудбалерот Ешли Кол, потоа со Жан Бернард Фернандез Версини ...
сите 3 | | | веќе видена

Велика Британија забрани емитување на реклама која укажува на последиците од производство на палмино масло бидејќи е "премногу политичка", пишува "The ...
сите 13 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ покажа спектакуларна игра на својот прв меч на завршниот Мастерс во Лондон и комплетно го неутрализираше најдобриот сервер на светот, Џон Изнер, ...
сите 177 | | | веќе видена

Усман Дембеле предизвика многу реакции во Шпанија со својот непрофесионален однос во последните неколку дена во Барселона, а иако Ернесто Валверде одби да ...
сите 28 | | | веќе видена

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, наводно го искажале своето незадоволство, бидејќи тренерот Жозе Мурињо имал голема доверба во Немања Матиќ, и покрај тоа што ...
сите 11 | | | веќе видена

Од разговор на Вибер помеѓу поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија направен на 28.02. 2017 ...
сите 179 | | | веќе видена

Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, партијата Демократска обнова на Македонија (ДОМ) предлага сет од девет итни мерки, наведени во ...
сите 72 | | | веќе видена

На жртвата на силување и страшно злоставување во семејството во Ел Салвадор ѝ се закануваат 20 години затвор, бидејќи наводно се обидела да го абортира детето ...
сите 8 | | | веќе видена

На една од СМС пораките од одземениот телефон на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски со шефот на неговото обезбедување и обвинет за 27 ...
сите 179 | | | веќе видена

next