Кармин

Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси, ...
сите 285 | | | веќе видена

ММДЧП ги повикува Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија, и да се обврзат дека ќе стават вето на било каква промена на ...
сите 10 | | | веќе видена

Националното собрание на Венецуела во вторникот ја усвои изјавата за прогласување на претседателот на државата, Николас Мадуро за узурпатор, а сите одлуки што ...
сите 19 | | | веќе видена

Неуспешниот обид на Иран да лансира сателит во орбитата со трифазна ракета покажува дека намерата на Исламската Република е да развие ракети што можат да ...
сите 23 | | | веќе видена

Канадскиот министер за надворешни работи, Кристија Фриленд, во вторникот информираше дека Отава официјално побарала од Пекинг да го поштеди животот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент во својата најнова серија совет и препораки за своите граѓани низ светот предупреди дека американските граѓани се постојана цел ...
сите 4 | | | веќе видена

Шкотската премиерка Никол Старџон побара организирање за нов референдум на кој што граѓаните уште еднаш ќе треба да се изјаснат дали сакаат земјата да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре не планира да и стави крај на неговата кариера, а додека трае потрагата во нов ангажман тој во ...
сите 6 | | | веќе видена

За да изгледате витално и младолико во шеесеттите или седумдесеттите години од животот, потребна е челична волја. Наглото стареење, жените почнуваат да го ...
| | веќе видена

14-годишник од Малезија се соочува со камшикување и 30 години затворска казна, откако неговата 15-годишна сестра во декември родила негово дете. Девојката ...
сите 7 | | | веќе видена

Британските пратеници вечерва гласаа против предлогот на премиерката Тереза Меј за договор за излез на Велика Британија од Европската Унија, објави Гардијан. ...
сите 386 | | | веќе видена

Во пресрет на гласањето во Парламентот, британската премиерка Тереза Меј истакнала дека народот во Британија јасно се изјаснил дека не сака да остане во ...
сите 386 | | | веќе видена

Еден Азар неколку години е најдобриот играч, „мотор“ на премиерлигашот Челси, но по се изгледа ќе му дојде крајот на неговото патување со клубот од „Стемфорд ...
сите 44 | | | веќе видена

Еден од најбараните албански криумчари на дрога, Кељмент Баљиљи, ѝ се предал денеска на полицијата откако три години бил во бегство и по десетина неуспешни ...
сите 13 | | | веќе видена

Привремените приштински институции одлучија да ослободат од стопроцентно зголемените даноци на дел од производите од Србија и БиХ, пренесуваат српските ...
сите 55 | | | веќе видена

Според истражувањето на “Economist Intelligence Unit”, Сингапур веќе петта година по ред е прв на листата на најскапи градови за живот, но и без оглед на тоа, ...
сите 18 | | | веќе видена

next