Кармин

Актерката и активистка Ирена Ристиќ со полициско комбе била приведена во полициска станица „Беко“ бидејќи, како што вели, чистела догорчиња од цигари пред ...
сите 70 | | | веќе видена

Држење за рака, бакнување во уста и нежно милување преку облеката се само дел од потезите со кои некои парови искажуваат љубов во јавноста. Студијата објавена ...
сите 9 | | | веќе видена

Колку знаете за плакот што се создава на забите на децата и што треба да преземете за темелно да го отстраните? Ексклузивниот застапник за линијата Лакалут, ...
сите 5 | | | веќе видена

Воениот ветеран и супервизор на граничната патрола Хуан Дејвид Ортиз помеѓу 3 и 15 септември уби 4 лица, а уапсен е бидејќи една жртва побегнала. Американскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје, повторно, од почеток почна судењето за случајот „Шпион“, кое го застапува специјалното јавно обвинителство. Во предметот првично ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрискиот вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе, даде наредбата за спроведување процес за анализа на постапката која ЕУ ја покрена против унгарскиот премиер, ...
сите 70 | | | веќе видена

Од партијата Единствена Македонија велат дека се силно изненадени од непознавањето кое државниот секретар на САД, Џејмс Матис, го покажал за состојбите во ...
сите 21 | | | веќе видена

Иако пред неполни два месеци наполни 49 години, на изгледот на Џенифер ѝ завидуваат и двојно помладите девојки. Пејачката е свесна за тоа и често се фали со ...
сите 16 | | | веќе видена

Првиот човек на Владата, Зоран Заев изјави дека нема докази за руско влијание во земјава. „Руската Федерација е пријател на Македонија и таа нема ништо против ...
сите 108 | | | веќе видена

Најбогатиот човек во Македонија, Орце Камчев произлезе со цврст став за Референдумот и Договорот со Грција, за кој вели дека и тој самиот би го потпишал. Во ...
сите 19 | | | веќе видена

Реал Мадрид ги загуби првите два бода во новата натпреварувачка сезона откако одигра 1:1 на жешкото гостување на „Сан Мамес“ во Билбао, натпревар кој покрај ...
сите 76 | | | веќе видена

Дизајнерката Викторија Бекам ја одржала својата прва ревија на модната недела во Лондон. Својата колекција досега ја претстави на модната недела во Њујорк, но ...
сите 15 | | | веќе видена

Магазинот Њујорк стана најновото бојно поле во војната помеѓу Вуди Ален, Миа Фероу и нејзините деца. Славниот магазин се подготвува да објави експлозивно ...
сите 3 | | | веќе видена

Составот на Лацио дојде до уште една минимална победа во Серија А и тоа против уште еден новајлија, односно по Фросиноне го доби и Емроли со идентичен резултат ...
сите 13 | | | веќе видена

next