Кармин

Таткото од Колорадо, Кристофер Вот се изјасни за виновен за убиство на својата бремена сопруга и своите две ќерки. Кристофер Вот признал дека е виновен по ...
сите 6 | | | веќе видена

Кратко откако свое видување на ситуацијата околу Златан Ибрахимовиќ даде претседателот на Лос Анџелес Галакси, Крис Клајн, со свој коментар во јавноста се јави ...
сите 32 | | | веќе видена

Навивачите на Ливерпул имаа ноќ за заборав затоа што нивниот тим претрпе шокантен пораз од Црвена Звезда со 2:0, а „сол на раната“ им дотури и фактот што мораа ...
сите 72 | | | веќе видена

Од денеска до петок, 09.11.2018. во спортскиот центар Јане Сандански во Скопје се одржува Европско првенство во Street Dance Show 2018 и Светски Купови во ...
сите 9 | | | веќе видена

СДСМ вети многу, а не реализира ништо. СДСМ ја уништува перспективата на младите. За младите не дојде животот што им го ветуваа. Младите се излажани и ...
сите 6 | | | веќе видена

Саудиска Арабија ги промени своите правила за пасоши и сега ќе ги блокира муслиманските жители на Израел да одат аџилак во Мека, пренесува „Хаарец“. На ...
сите 65 | | | веќе видена

Ненси Пелоси би можела да стане најмоќната жена во американската политика после победата на демократите во Претставничкиот дом, но ќе мора да преговара со оние ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство работи на изградба на системот за наводнување „Равен – Речица“, со кој се очекува да биде овозможено ...
сите 21 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Петро Порошенко, потпиша предлог-закон со кој на секој Русин што со авион ќе пристигне на Крим му се заканува затвор. Украинската ...
сите 36 | | | веќе видена

Една од последните објави на американската агенција НАСА, објавена на нивната страна е Астрономска фотографија на денот, која е потсетник на инцидент во ...
сите 4 | | | веќе видена

Партизираната Комисија под контрола на антизападното ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотреби позицијата и се стави во одбрана на криминалот на Груевски, исто како и ...
сите 135 | | | веќе видена

Науката го движи светот и јас како премиер и оваа Влада сме посветени да ја подржуваме науката како вредност, рече премиерот Зоран Заев, на денешната средба со ...
сите 37 | | | веќе видена

Државната Комисијата за заштита од дискриминација утврди дека експремиерот Никола Груевски бил дискриминиран од страна на Основниот суд Скопје 1 и судијката ...
сите 128 | | | веќе видена

Резултатите од новото истражување, кое е спроведено во Лабораторија со современа антропологија на Универзитетот во Фудан, Кина, покажало дека бебињата најмногу ...
сите 3 | | | веќе видена

Рие де Женеиро е втор град по големина во Бразил. Сè до 1960-та година бил главен град на Бразил, а во периодот од 1808-ма до 1821-ва година е главен град на ...
сите 14 | | | веќе видена

next