Кармин

Со цел да ги покријат криминалите на единствениот политичар аболициран за тежок криминал Зоран Заев, одродената и криминогена власт со разни манипулации се ...
сите 92 | | | веќе видена

Заменик-премиерот и министер за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, оцени дека одлуката на косовската влада за воведување увозни мерки на стока од ...
сите 64 | | | веќе видена

Јирген Клоп и честиташе на Црвена Звезда за остварената победа над Ливерпул од 2:0, а покрај тоа што порача дека има премалку прсти на раката за да наброи ...
сите 40 | | | веќе видена

15-годишната Алиса Онишчук била силувана и убиена во селото Бабаји на североистокот на Украина во Харковската област – местото на злосторството ги шокирало ...
сите 27 | | | веќе видена

Милош Дегенек и останатите дефанзивци на Црвена Звезда го оставија срцето на терен и успеаја да ја сочуваат својата мрежа недопрена во дуелот со европскиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Студентски митинг под мотото „Не биди медиумска мета“ ќе се одржи денеска (7 ноември) со почеток од 11 часот на платото на УКИМ, во рамки на одбележувањето на ...
сите 42 | | | веќе видена

Изјавата на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер, е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
сите 5 | | | веќе видена

Пропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за лускузен туристички комплекс на Охридското езеро на местото на автокампот ...
сите 117 | | | веќе видена

Грчката влада и Православната црква постигнаа условен договор дека околу 10 000 свештеници и помошен персонал ќе се отстранат од државниот платен список. Со ...
сите 25 | | | веќе видена

Анкетите покажуваат дека СДСМ изврши масовна дисторзија на целиот општествено – политички систем во државата, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во своето ...
сите 16 | | | веќе видена

Одлуката на косовската влада за 10 проценти да го зголеми данокот на сите производи од Србија е опасна и противправна, изјави директорот на Канцеларијата за ...
сите 64 | | | веќе видена

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор не отстапува од намерата да ја изгради планираната зграда на последната слободна ...
сите 8 | | | веќе видена

Секој човек има некоја цел. Подрачјата на делување се разликуваат од индивидуа до индивидуа, но исто така тие зависат и од хороскопскиот знак. Ова е животната ...
сите 38 | | | веќе видена

next