Кармин

Со транспаренти “Сакам да дишам!” и “Нема воздух, нема мир!”, вечерва граѓаните на Скопје маршираа за чист воздух. Преку протестот наречен “Зелена Револуција”, ...
сите 56 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин толку многу работи што е како печка која се користи за топење метал, изјави денеска неговиот портпарол. „Претседателот ...
сите 40 | | | веќе видена

Не знаеме како е да се биде чувар кој поголемиот дел од времето го поминува гледајќи видео пренос од надзорни камери, но едно е сигурно: Интернетот би бил ...
сите 6 | | | веќе видена

Унгарската полиција открила два тунела кои ги користеле мигрантите за да влезат во таа земја која се граничи со Србија. Еден тунел е пронајден во селото ...
сите 29 | | | веќе видена

Последниот ден на служба, комесарот на Велика Британија при Европската унија Џулијан Кинг, рекол дека ќе му недостасува повремениот бакнеж од неговиот шеф ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, во изјава за медиумите истакна дека со отварањето на вчерашната постапка од страна на Уставниот суд за оценка на ...
сите 515 | | | веќе видена

Француската Влада ќе го повика турскиот амбасадор во Франција на разговор за да ја објасни изјавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, кој му порача ...
сите 218 | | | веќе видена

Кога на една раскрсница, сообраќајот се регулира со семафори, возачите не мора да размислуваат кој има првенство на минување и кого мора да пропуштат пред да ...
сите 56 | | | веќе видена

Активен поддржувач сум на ветингот, т.е. проверката во правосудството, а ние судиите со нашето однесување сами придонесовме угледот на судот да биде на ...
сите 40 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер Милко Ѓуровски за "Nedeljnik" рекол дека не можел да биде ѕвезда во Црвена ѕвезда бидејќи е Македонец. Тој повторно зборувал за деталите ...
сите 6 | | | веќе видена

47-годишната пејачка Северина објавила долга порака на Инстаграм, еден ден откако на суд ѝ беше одземено старателството над синот Александар и привремено ...
сите 12 | | | веќе видена

Познатата поранешна манекенка Твиги ги осудила сестрите Кардашијан бидејќи во нив ја гледа вината за наметнување на искривените стандарди на убавина. ...
сите 7 | | | веќе видена

Со својот стајлинг актерката Кејти Холмс често мами погледи и добива бројни комплименти на сметка на изгледот, а истата реакција ја предизвикала со последната ...
сите 16 | | | веќе видена

За жал, некои популарни туристички дестинации не секогаш изгледаат онака како што се прикажани во туристичките брошури, а понекогаш преголемите очекувања можат ...
сите 3 | | | веќе видена

Темата со одлучувањето на Уставниот Суд, станува актуелна симтоматично преку ноќ и на само неколку месеци пред изборите. Ова ми изгледа за предизборна стапица ...
сите 515 | | | веќе видена

Шопинг манијата позната како “Црн петок” во последните неколку години е популарна и кај нас. Но, малкумина знаат дека оваа американска празнична традиција ...
сите 50 | | | веќе видена

next