Кармин

Кантри пејачката Кери Андервуд во последните две години имала дури три спонтани абортуси. Ова го призна во интервју за BBC, напоменувајќи дека се плашела дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Четири Британци останале без отштета од 50 илјади евра поради една објава на Фејсбук, а сега треба да платат поради непочитување на судот и лажна оптужба. ...
сите 3 | | | веќе видена

Клиниката за детски болести упати молба и апел до сите кои што сакаат да им подарат новогодишни пакетчиња на децата, тоа да не бидат пакетчиња со храна затоа ...
сите 28 | | | веќе видена

На тетовската улица „Видое Смилевски – Бато“, автомобил марка „мерцедес“ управуван од 34-годишен тетовец, удрил во шестгодишно девојче, во текот на ...
сите 198 | | | веќе видена

Постар брачен пар е уапсен откако наводно својата снаа ја закопале жива за нивниот син да може да добие старателство над нивните деца. Телото на несреќната ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, како шеф на Делегацијата во Парламентарното Собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ) учествува на Конференција за ...
сите 32 | | | веќе видена

Неколку министри поднеле денес оставки во британската влада, во знак на протест поради договорот на премиерката Тереза Меј со Брисел за излегување на Велика ...
сите 269 | | | веќе видена

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе ...
сите 32 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во Софија присуствуваше на Стартап Самитот во организација на Европската Унија, а под покровителство на комесарката за дигитална економија ...
сите 36 | | | веќе видена

Веќе со месеци, Саудиска Арабија заедно со своите сојузници настојува да го заземе јеменското клучно стратешко пристаниште Худајда кое што се наоѓа под ...
сите 17 | | | веќе видена

Откако успеа дури неколку месеци да ја задржи истата боја на коса, одлучила дека е време за нов изглед. Кајли Џенер од летото беше русокоса, освен кога направи ...
сите 3 | | | веќе видена

Една фотографија од негативен тест за бременост стана вирален хит, а каков вртлог од емоции може да предизвика тој кај жените, открила Меган Лин Фереро. ...
сите 3 | | | веќе видена

Руската телевизија „Звезда“ направи прилог за тенкот „Т-72Б3“ кој претставува главна ударна сила на руската копнена армија. Тенкот „Т-72Б3“ е релативно ...
сите 2 | | | веќе видена

Од раководството на Челси напорно работат на случаите околу новите договори на нивните најголеми фудбалски ѕвезди. Еден Азар долго време е тема на шпекулации ...
сите 9 | | | веќе видена

Антизападниот пион Христијан Мицкоски, мора да излезе пред јавноста и да одговори за сите отворени сомнежи за неговата улога во бегството на неговиот ментор ...
сите 91 | | | веќе видена

next