Кармин

Ирачката разузнавачка служба успеа да го пронајде и уапси еден од новите лидери на озлогласената терористичка организација Исламска држава, Абдулнасер Ал ...
сите 16 | | | веќе видена

Американски „PBS“ објави документарен филм „Frontline – Inside Italy’s COVID War“, кој што бил направен за време на италијанската борба со коронавирусот. Овој ...
| | веќе видена

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер ги даде своите први импресии по враќањето на тренинзите. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера се вратија на ...
сите 8 | | | веќе видена

Група на германски полицајци во Мајнц ги прекршила правилата за физичко растојание со вечера во ресторан, каде имало повеќе луѓе отколку што е дозволено со ...
сите 20 | | | веќе видена

Секој 20-ти крводарител во Милано развил антитела на ковид-19 пред првиот официјален позитивен случај во Италија на крајот на февруари, тоа било утврдено со ...
сите 450 | | | веќе видена

Членовите на обезбедувањето во зградата на Министерството за здравство ова утро повикале полиција откако забележале дека маж седи на скалите и го чека ...
сите 27 | | | веќе видена

Најмалку 22 лица загинаа во налетот на моќниот циклон „Амфан“ кој го погоди брегот на Индија и Бангладеш. Циклонот предизвика и големи бранови кои ги поплавија ...
сите 35 | | | веќе видена

Само околу 1% од Данците биле во контакт со коронавирусот, што значи дека постои можност од друг бран на епидемијата, објавија вчера од тамошното министерство ...
сите 450 | | | веќе видена

Документарниот филм во кој се зборува за кариерата на Мајкл Џордан, „Последниот Танц“ привлече огромно внимание во јавноста. Јасно е дека овој документарец е ...
сите 91 | | | веќе видена

Македонско еколошко друштво во соработка со Општина Ресен и Националниот парк „Галичица“, „Меѓународниот ден на биолошката разновидност – 22 мај“ оваа година ...
сите 41 | | | веќе видена

„Дали го забележавте човекот со маска на лицето кој што се наоѓа позади неа?“, „Морничаво“, се само дел од коментарите под фотографијата која што Џенифер ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот легендарен фудбалер на Реал Мадрид и препознатлив лик од репрезентацијата на Бразил, Роберто Карлос даде коментар за тоа кој играч кој игра на ...
сите 61 | | | веќе видена

Авион од типот „Ф-35А“ на американското воено воздухопловство се сруши во вторникот навечер при слетување во воената база Еглин, пренесува “CBS”. Пилотот ...
сите 72 | | | веќе видена

Нема долго да трае љубовта помеѓу Марио Балотели и Бреша затоа што контроверзниот напаѓач по само една сезона ќе си оди од италијанскиот тим. Балотели не успеа ...
сите 29 | | | веќе видена

Луис Енрике Мартинез во својата втора половина од играчката кариера прерасна во фудбалска легенда на Барселона, но оние кои подолго ги следат случувањата во ...
сите 57 | | | веќе видена

Стоматолозите алармираат за зголемените трошоци за заштитна опрема согласно протоколите за работа со цел превенција од ризиците од Ковид-19. Тие велат дека ...
сите 27 | | | веќе видена

next