Кармин

“Ништо не може да ве припреми за првиот поглед на планетата Земја од вселената. Првиот впечаток кој го имав беше колку е тенка нашата атмосфера”, изјавил ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Америка започнала петиција со која се предложува радикално решение за долговите на САД - Продажба на Монтана на соседна Канада. Петицијата на сајтот ...
сите 4 | | | веќе видена

На вчерашната дерби пресметка помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус, тренерот на „душекчиите“, Диего Симеоне имаше контроверзна прослава при првиот погодок на ...
сите 68 | | | веќе видена

Откако ја обвини Ариана дека својата музика ја продава со голотија, таа и нејзината мајка на познатиот новинар Пирс Морган му „одржале лекција“ и освен Ариана, ...
сите 6 | | | веќе видена

Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ дава јавна и отворена поддршка на Гордана Силјановска-Давкова, кандидат за претседател на Република ...
сите 322 | | | веќе видена

Наградите за најдобрите британски музичари “Brit Awards” беа доделени вчера во О2 Арената во Лондон, а ноќта ја одбележаа Келвин Харис и британската група “The ...
сите 16 | | | веќе видена

По средбата со Зоран Заев, лидерот на Беса, Биљал Касами, изјави дека за нив како партија пред изборите во игра се неколку опции. Едната од нив е консензуален ...
сите 144 | | | веќе видена

Двајцата осомничени за организација на настаните од 27 април, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден 30-дневен притвор, биле истепани ...
сите 457 | | | веќе видена

Млад богаташ, Рашед Саиф Беласа (16) ја отвори вратата на својот дом во Соединетите Арапски Емирати со цел на сите да им покаже во каков луксуз живее. Имотот ...
сите 63 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид синоќа го пречека Јувентус пред своите навивачи на првиот дуел од осмина-финалето во Лигата на шампионите. Пред самиот почеток на натпреварот, ...
сите 72 | | | веќе видена

Денеска околу 13 часот е пронајдено безживотно машко тело во Нерези, на патот кон вила „Меранда“, потврдуваат од МВР. Неофицијално, телото било во бездна, а на ...
сите 49 | | | веќе видена

Блогер на тимот “DadMum” одлучил да ја покаже реалната страна на бракот откако го прашале дали е несреќен поради “монотонијата на секојдневниот живот”, бидејќи ...
| | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон најави остри мерки против антисемитските злосторства, неколку дена откако во Париз се одржаа протести против порастот на ...
сите 41 | | | веќе видена

Обвинетиот Никола Митревски Кољо на денешното рочиште за крвавиот четврток во своите завршни зборови истакна дека жали за случувањата во Собранието од 27 април ...
сите 53 | | | веќе видена

Семејството на девојката ја објавило нејзината последна снимка пред годишнината од смртта. На страшната снимка 12-годишното девојче од Тексас снимало како се ...
сите 4 | | | веќе видена

next