Кармин

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, и генералниот секретар Киро Трајковски остварија два одделни работни состаноци од кои еден со ...
сите 109 | | | веќе видена

Булдожери денес почнале да ја рушат станбената населба на периферијата на Неапол, позната по врските со локалната мафија. Механички копачи ја урнале фасадата ...
сите 4 | | | веќе видена

Ја немаат сите таа среќа да имаат доволно самодоверба и да не се сомневаат во себе, но овие три знаци дефинитивно го немаат тој проблем. Девица Девиците знаат ...
сите 50 | | | веќе видена

Кој може да одолее на слатката бебешка облека? Мајките и бабите први “паѓаат“ пред нив, но сè почесто и со облеката за бебиња мора да бидете внимателни, ...
сите 2 | | | веќе видена

Жената која се претставувала како професионален фотографи за снимање на деца, наводно на мајката и понудила колачи со дрога за да може и го украде бебето. ...
сите 9 | | | веќе видена

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое ...
сите 60 | | | веќе видена

Ким Кардашиан ги покажа своите обилините во претесен жолт фустан кој го носела на снимањето на емисијата на Дејвид Летерман, пред семејна вечера. Ким, ...
сите 2 | | | веќе видена

Белата куќа официјално потврди дека американскиот претседател Доналд Трамп го именува амбасадорот Ричард Гренел за вршител на должноста шеф на сите ...
сите 60 | | | веќе видена

Добивката на лото е чест сон на обичните смртници како решение на сите животни проблеми, а во целата приказна некои броеви навистина се чести. Лоша вест е дека ...
сите 3 | | | веќе видена

На активистката Грета Тунберг ѝ замериле поради тоа што се фотографирала со контроверзниот шведски рапер, кој наводно поминал неколку години во затвор. ...
сите 6 | | | веќе видена

Постојаниот пад на нови случаи на заболени од коронавирусот во Кина е охрабрувачки, соопшти Светската здравствена организација, но рано е да се знае дали овој ...
сите 322 | | | веќе видена

Епидемијата на коронавирусот која ја парализирала кинеската економија, има позитивно влијание на околината, со оглед на тоа дека емисијата на јаглерод-диоксид ...
сите 22 | | | веќе видена

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
сите 187 | | | веќе видена

Бела Торн се приклучила во тимот на "Pornhub" и продуцирала филм за возрасни кои освоил многу награди. Поранешната ѕвезда на Дизни, Бела Торн, радикално го ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Турција соопшти дека во воздушни напади на сириските сили во провинцијата Идлиб убиени се двајца, а повредени се петмина турски ...
сите 99 | | | веќе видена

Многу девојки уште од мали фантазираат за совршената балска венчаница која ќе ја носат на денот на својата венчавка. Токму тие бајковити балски тоалети на сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на Лесото се соочува со обвиненија за обид за убиство на уште едно лице кое во моментот било со неговата сопруга. Премиерот на Лесото, Томас Табане, ќе ...
сите 12 | | | веќе видена

По повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик денеска, во Владата се одржа јавна дискусија во рамките на подготовките за донесувањето на Програма за ...
сите 26 | | | веќе видена

next