Кармин

Српскиот кантавтор, Жељко Јоксимовиќ, на 7-ми август ќе настапи на „Охридско лето“ во Античкиот театар. На социјалните мрежи се појави документ со програмата ...
сите 17 | | | веќе видена

На протестите во Белград избија и првите инциденти пред Собранието. Се слушнаа неколку детонации, а полицијата фрла солзавец. Демонстрантите извикуваат „Вучиќ ...
сите 314 | | | веќе видена

Едно лице е затрупано, а четири се повредени во Лондон откако денеска кран висок 20 метри се срушил врз стамбена зграда во изградба и врз две соседни куќи. ...
сите 6 | | | веќе видена

Речиси половина од сите германски компании кои работат во странство се принудени да го намалат бројот на вработени поради пандемијата, се наведува во ...
сите 45 | | | веќе видена

По вчерашните нереди во Белград, попладнево почна втор протест на коj собраните граѓани го искажуваат незадоволството oд владеењето на претседателот Александар ...
сите 314 | | | веќе видена

Поради растот на случаи на коронавирус, словенечката влада денеска ги ограничи јавните и приватните собири на максимум десет лица, а повеќе од тоа ќе биде ...
сите 41 | | | веќе видена

Шајло, тренасродовата ќерка на Аџелина и Бред, требало да започне живот само со татко ѝ. Меѓутоа, според пишувањата на еден странски магазин, сега решила да ги ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот рапер Каније Вест рекол дека не му се допаѓа тоа што слушнал дека Доналд Трамп се сокрил во бункер во текот на расните немири и дека ја изгубил ...
сите 40 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел во Европскиот парламент ја образоложила програмата на германското претседателство на ЕУ и истакнала дека треба да се ...
сите 58 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола јавно истакна дека не е сигурен дали еден од фудбалерите за кои беа издвоени големи пари ќе остане на „Итихад“ и по крајот на оваа сезона. ...
сите 77 | | | веќе видена

Град Скопје ги одбра трите најсоодветни решенија од конкурсот за поставување летни отворени сцени на три локации во зелениот појас на Градскиот парк. Како што ...
сите 7 | | | веќе видена

Група од 25 жени го обвиниле познатиот париски уметник, Вилфрид А., за силување или сексуално вознемирување. Групата 50-годишниот уметник го пријавила во ...
сите 2 | | | веќе видена

Русите 7 дена гласале за измени во уставот, а многу критичари на претседателот Владимир Путин, но и бројни истражувачи и набљудувачи на изборите, истакнуваат ...
сите 16 | | | веќе видена

Последиците од изборите во САД закажани за 3 ноември 2020 година и трговската војна меѓу САД и Кина може негативно да влијаат на руската економија, тврдат ...
сите 11 | | | веќе видена

next