Кармин

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се ...
сите 88 | | | веќе видена

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата ...
сите 59 | | | веќе видена

Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите ...
сите 62 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска разговараше со хрватската амбасадорка во земјата, Нивес Тигањ, а на средбата тој истакнал дека избори треба да се одржат во ...
сите 88 | | | веќе видена

Француските медиуми пренесуваат дека еден репрезентативец на оваа земја се одлучил на неочекуван чекор и го дал златниот медал кој го освоил на Светското ...
сите 16 | | | веќе видена

Познатиот 'вистински Кен', Родриго Алвеш, пред неколку месеци наговести дека всушност цел живот се чувствувал како жена. На големо изненадување на многумина, ...
сите 6 | | | веќе видена

Јапонски државен обвинител бил принуден да даде оставка откако медиумите објавија дека се коцкал со новинари и покрај каратинот којшто е воведен поради ...
сите 34 | | | веќе видена

Семејство од округот Каролајн во Мериленд минатиот викенд на автопат пронашле вреќа со речиси еден милион долари. Возејќи се со автомобилот, Емили Сканц ...
сите 7 | | | веќе видена

Свилата е скапоцен и многу вреден материјал, кој на облеката и стилот општо им дава нота на софистицираност, женственост и шик. Традиционално и е еден од ...
сите 8 | | | веќе видена

По објавувањето на Соединетите Американски Држави дека ќе се повлечат од договорот „Отворено небо“, повикувајќи се на кршење на пактот од страна на Русија, ...
сите 109 | | | веќе видена

Само на оние што имаат потврда дека се негативни на тестот на коронавирусот, извршен во претходните четири дена, ќе им биде дозволено да влезат во Унгарија од ...
сите 139 | | | веќе видена

Наноботите би можеле да ги идентификуваат заболените станици, да дојдат до нив и едноставно да го пуштат лекот таму каде што треба да биде, со што лечењето би ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за ...
сите 245 | | | веќе видена

Интер пред точно десет години успеа да направи големо изненадување и да ја освои титулата во Лигата на шампионите. На годишнината од таквиот успех, ...
сите 51 | | | веќе видена

Неизвесноста околу иднината на најтрофејниот македонски клуб Вардар ќе потрае уште некое време. Минатата недела Сергеј Самсоненко, во чија сопственост беше ...
сите 51 | | | веќе видена

Во пресрет на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, делегација од Кабинетот на претседателот на државата, денеска положи ...
сите 50 | | | веќе видена

next