Кармин

Huawei продолжува да ја зајакнува својата позиција како глобален лидер во технологијата, истовремено зголемувајќи ја вредноста на својот бренд. Годишната ...
сите 11 | | | веќе видена

Белгискиот весник „Ле соир” во голем текст за можните решенија за водечки функции во европските институции, покрај хрватскиот премиер Андреја Пленковиќ ја ...
сите 18 | | | веќе видена

Еден од омилените холивудски парови, Ештон Качер и Мила Кунис, одлучил да одговори на гласините кои се најдоа на насловната страница на американскиот таблоид ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред седум години, откако влезе во Бродвејскиот мјузикл „Нормално срце“, Парсонс призна дека е хомосексуалец. Самиот мјузикл се занимава со хомосексуална ...
сите 5 | | | веќе видена

САД и нивните сојузници од НАТО Алијансата би требало да се плашат од против-воздушниот ракетен систем „С-400“ поради можноста на неговата употреба како ...
сите 38 | | | веќе видена

Ова се ситуациите во кои и најсилните паѓаат во искушение. Постојат различни причини зошто луѓето ги изневеруваат своите партнери, а ова се ситуациите во кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Членовите на Владата на Федерацијата на БиХ денеска со воз допатуваа на седницата во Мостар, што е симболична поддршка на Железницата, која постојано добива и ...
сите 10 | | | веќе видена

Командантот на Иранската револуционерна гарда, Хосеин Салами, денес изјавил дека соборувањето на американското беспилотно летало "пратило јасна порака до САД". ...
сите 300 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се огласи после најновите информации околу истрагата од убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги. Кашоги минатата ...
сите 57 | | | веќе видена

Турскиот суд во четвртокот осуди 17 поранешни високи воени лица на 141 доживотна казна затвор во едно од најголемите судења поврзани со обидот за државен удар ...
сите 27 | | | веќе видена

Шефот на иранската елитна Револуционерна гарда (ИРГЦ) вели дека соборувањето на американското беспилотно летало над иранска територија е јасна порака до ...
сите 300 | | | веќе видена

Плажата Саракинико на островот Милос, според мислењето на CNN се наоѓа на листата на најубави плажи на светот, а нејзината посета се препорачува најмногу во ...
сите 12 | | | веќе видена

next