Кармин

Косовскиот министер за внатрешни работи, Екрем Мустафа, изјави дека обвинетите во случајот „Монструм“ Алил Демири и Африм Исмаиловиќ ќе бидат екстрадирани кога ...
сите 52 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед е во потрага по нов напаѓач кој треба да го подигне нивото на игра во јануари, а веќе следното лето веројатно ќе донесе уште еден напаѓач за ...
сите 255 | | | веќе видена

Најновиот паметен телефон на Google се уште нема пристигнато во продавниците, а веќе е откриен сериозен безбедносен пропуст. Имено, откриено е дека неговиот ...
сите 16 | | | веќе видена

Голем пожар изби на градилиште на конгресен центар во Оукланд, поради што се издигна густ чад над вториот по големина град на Нов Зеланд. Властите издадоа ...
сите 38 | | | веќе видена

Во текот на следните денови лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе ѝ се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата. Ова го ...
сите 443 | | | веќе видена

Претседателот на каталонската влада, Ким Тора, денеска го повика официјален Мадрид на разговори за самоопределување на шпанската покраина, по неколкудневните ...
сите 283 | | | веќе видена

Најпознатата продавачка на мандарини во Хрватска, Кристина Пенева, поради големата популарност која ја стекнала, се впуштила и во маркетиншките води. Минатата ...
сите 2 | | | веќе видена

Американската Национална безбедносна генција „НСА“ смета дека наметливото прибирање на податоци е поради националната безбедност. Познатиот „свиркач“ Едвард ...
сите 16 | | | веќе видена

Режисерите од филмовите за возрасни можат многу да научат за своите гледачи низ филмовите кои тие ги отвораат и оставаат коментари на нив. Така познатата ...
сите 20 | | | веќе видена

Полицијата во куќата пронашла мртво заморче во кафез, скапана храна, а на подот измет од животни. Полицијата на 20-ти октомври во град во Флорида затекнала ...
сите 8 | | | веќе видена

Барометарот на интеграција на Австрискиот фонд за интеграција покажува дека ставот на Австријците кон муслиманите се влошил. Дури 62% од Австријците соживотот ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер своевремено беше синоним за сексапил и убавина, а ја красеше и раскошен актерски талент и несекојдневна ...
сите 5 | | | веќе видена

Војводата од Кембриџ загрижен е по изјавата на неговиот брат, за неговото психичко здравје, изјавил за Би-би-си извор од Кенсингтонската палата. Принцот ...
сите 49 | | | веќе видена

По пристигнување на веста за поднесеното барање за изземање на јавниот обвинител кој постапува во случајот на малата Тамара, Хелсиншкиот комитет за човекови ...
сите 31 | | | веќе видена

next