Кармин

Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу ...
сите 37 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ го игнорираше проблемот со аерозагадувањето и наместо на потребите на граѓаните, се посвети на криминал и корупција, велат од СДСМ преку ...
сите 27 | | | веќе видена

Доколку го следите шоуто на Сергеј Варошлија, сигурно знаете дека тој често знае да упати критики до бројните македонски познати личности. Овој пат на тапет се ...
сите 9 | | | веќе видена

На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
сите 33 | | | веќе видена

Утре нема да се одржи судско рочиште за тужбата за клевета и навреда од бегалецот Никола Груевски против премиерот Зоран Заев, потврдија од судот за „Макфакс“. ...
сите 70 | | | веќе видена

Хеликоптерска снимка од планината Ајзенерцер Рајхенштајн на австриските Алпи прикажува планинарски дом кој исчезнал под дебел слој снег. Обилните снежни врнежи ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Загреб во саботата се одржа конференција по повод епидемијата на грип, која досега однесе десет животи во Хрватска, додека се заразени 8.500 лица. ...
сите 73 | | | веќе видена

Како и нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија поради блокадите кои ги спроведува американската влада и на тој начин му се ...
сите 5 | | | веќе видена

Делегацијата на Собранието на Република Македонија во Парламентарното собрание на Советот на Европа, предводена од шефот на Делегацијата Бетиан Китев, а во чиј ...
сите 35 | | | веќе видена

Заев го реализира до крај идентитетскиот атентат врз македонскиот народ, преку менување на уставниот карактер на државата и со Законот за двојазичност, велат ...
сите 28 | | | веќе видена

Бројот на загинати луѓе при експлозија на нафтовод во централниот дел на Мексико се зголеми на 85, објави во неделата мексиканскиот министер за здравство. Уште ...
сите 64 | | | веќе видена

next