Кармин

Видеото во кое еден симпатичен ракун јаде грозје од чинија масовно се споделува на социјалните мрежи и стана хит на Јутјуб. За само две недели, видеото го ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски, ги посети припадниците на Армијата во армискиот полигон „Криволак“. ...
сите 11 | | | веќе видена

Во Србија, која веќе два дена е потресена од големи немири, донесени се нови мерки за превенција од коронавирусот. Како што претходно беше најавено, денека ...
сите 305 | | | веќе видена

Терористите направиле најмалку 15 импровизирани експлозивни направи полни со непознати супстанции, со цел да извршат лажни хемиски напади во населените места ...
сите 5 | | | веќе видена

Ивана Илиев е 27-годишна девојка, која уште во раните 20-ти години сериозно ѝ се 'предала' на социјалната работа. Веројатно многу често во животот среќавате ...
сите 4 | | | веќе видена

Канадскиот пратеник и кандидат за премиер, Ерин О’Тул, вети дека ако биде избран, ќе ја премести амбасадата на својата земја во Израел од Тел Авив во Ерусалим. ...
сите 13 | | | веќе видена

Блогерката Саомаи од Виена, на социјалната мрежа ТикТок има 213 илјади следбеници, па на сите им покажала дека ја посетила Хрватска, а воедно споделила и ...
сите 2 | | | веќе видена

Сакате да уживате во недопрена природа и спектакуларни пејзажи, мир и тишина, но и во одлично швајцарско сирење? Тогаш Гимевалд е идеално место за вас. Селото ...
сите 6 | | | веќе видена

Советот за безбедност на ОН ја отфрли предлог-резолуцијата поддржана од Русија за испорака на хуманитарна помош во Сирија преку еден премин на границата со ...
сите 3 | | | веќе видена

Американскиот Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ) побара ослободување на Иван Сафронов, поранешен новинар на руските весници „Комерсант“ и „Ведомости“ и ...
сите 15 | | | веќе видена

Италија планира да ги следи отпадните води низ целата земја за евентуално рано предупредување за ширење на нов бран на коронавирус, објави Националниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Четворица полицајци се соочиле со Флојд пред продавница во Минеаполис во Минесота, каде тој наводно искористил фалсификувани 20 долари за да купи цигари. ...
сите 18 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19, извести министерот за здравство д-р Венко Филипче. По ...
сите 644 | | | веќе видена

По Ник Кирјос и Борис Бекер, новата пресметка во тениските кругови следела помеѓу грчкиот тенисер Стефанос Циципас кој што му се обратил на францускиот колега ...
сите 5 | | | веќе видена

Сопственикот на американскиот произведувач на електрични автомобили "Тесла", Илон Маск, изјавил денес дека неговата компанија е многу блиску до петто ниво на ...
сите 11 | | | веќе видена

При експлозија во камион кој пренесувал пиротехнички и експлозивни средства на северозападот на Турција загинале тројца полицајци, а шестмина биле ранети. ...
сите 36 | | | веќе видена

Нереалните кадри од објективот на младиот белгиски фотограф, кажуваат илјада зборови, поради тоа видете ги и уживајте во нив. Белгискиот фотограф Себастиен ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев тврди дека препознал дека разговара со лажна Грета Тунберг и затоа во телефонскиот разговор повеќето од времето молчи. Од Владата ...
сите 76 | | | веќе видена

next