Кармин

Нема трофеј доколку не се вложат пари. Ова е паролата до која се држат фудбалските менаџери иако често не успевале на терен да го “наплатат“ вложеното. ...
сите 48 | | | веќе видена

На интернет кружи урнебесна снимка од тројца крадци кои уште во април 2019-та година ограбиле една продавница со накит во северен Лондон. Снимката повторно ...
сите 5 | | | веќе видена

Создаваме програма којашто е мозаик на вредности, како што е впрочем и нашето општеството. Програма којашто ќе вгради дигитална и инвентивна економија, како ...
сите 23 | | | веќе видена

На истото доделување на наградите на кое Бред Пит ја допираше Џенифер Анистон, ја 'допрел' и другата поранешна сопруга, Анџелина Џоли. „Да бидеме искрени, ова ...
сите 44 | | | веќе видена

Девојчињата Асел и Камила Калаганова се вистинска сензација во Казахстан, а полека но сигурно стануваат и познати ширум светот. Популарноста ја должат на ...
сите 7 | | | веќе видена

Северна Кореја соопштила денес дека САД го игнорирале рокот за нуклеарни преговори, и дека Пјонгјанг веќе не се чувствува должен да ги исполнува своите ...
сите 12 | | | веќе видена

Многумина се согласни дека кучињата носат среќа, љубов, насмевка... А, понекогаш исто така можат да станат пренесувачи на одредени инфекции. Според новото ...
сите 4 | | | веќе видена

Меган Маркл е фотографирана со широка насмевка на лицето додека шета со синот Арчи и кучињата во Канада, каде живее откако е соопштено дека таа и нејзиниот ...
сите 170 | | | веќе видена

Еден од петте изгладнети лавови кои се држат во валкани кафези во зоолошката градина во Судан, умрел вчера додека кампањата за спас на преостанатите четири ...
сите 15 | | | веќе видена

По донесувањето на законот за субвенционирање на придонесите во случај на покачување на платите и покачување на минималната плата, работите во текстилниот ...
сите 33 | | | веќе видена

Убавата Русинка Катерина Сарафова го магепсала Нејмар кој е ас на ПСЖ и најскап фудбалер на светот. Бразилецот секогаш е во друштво на атрактивни девојки, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Колосалниот пакистански кревач на тегови Арбаб Кизер Хајат, познат и како Пакистанскиот Хулк, бара партнерка за брак. 27-годишниот Хајат е тежок 444 килограми ...
сите 11 | | | веќе видена

Воспоставувањето на комерцијален лет помеѓу Белград и Приштина е добар чекор кон нормализирање на односите, изјави денеска Питер Стано, портпарол на шефот на ...
сите 24 | | | веќе видена

„Доколку имате 16 години и живеете во најубавиот дел од Рим тогаш вие сте среќни. Нашиот свет е најубавиот. Меѓутоа, за да преживееме мора да водиме таен ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерската за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска, заедно со британскиот бригаден генерал Хју Лојд Џонс, ги посети припадниците на Армијата во касарната ...
сите 26 | | | веќе видена

АД ЕСМ бара бравари, инженери, ракувачи на машини во термоелектрани, електро и машински монтери и други стручни лица потребни во производниот процес на ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, утре и задутре, ќе престојува во посета на Израел, каде што ќе учествува на лидерски форум по повод Меѓународниот ден за ...
сите 11 | | | веќе видена

next