Кармин

13 коњи останале отсечени од светот после изненадните снежни врнежи во Италија. Пасиштата за една ноќ се претвориле во ски стази, а на кутрите животни им се ...
| | веќе видена

Џо Кол пред два дена одлучи да стави крај на својата играчка кариера на 37-годишна возраст, а повеќе од јасно е дека во најголемо сеќавање ќе ни останат ...
сите 13 | | | веќе видена

Хуан Себастијан Верон своевремено важеше за најдобар светски играч на својата позиција, а од времето кое го мина во Англија, посебен за истакнување е периодот ...
сите 52 | | | веќе видена

Вирџил Ван Дајк изминатава зима стана најскапиот стопер во историјата на фудбалот откако Ливепрул одлучи да издвои 85 милиони евра за неговиот ангажман, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот легендарен стратег, Арсен Венгер е без работа откако си замина од Арсенал по крајот на минатата сезона. Искусниот стратег во интервју за „БеИн ...
сите 29 | | | веќе видена

Хорхе Валдано како вистинска легенда на Реал Мадрид постојано ги коментира случувања во „кралскиот клуб“, а искусниот Аргентинец навистина има право за такво ...
сите 6 | | | веќе видена

Шефот на специјалните операции на американските “Фоки”, 39-годишниот Едвард Галагер, е обвинет дека извршил страшни злосторства во Ирак. Важел за многу добар ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради HBO серијата "Сексот и градот", која се емитуваше од 1998 до 2004 година, Сара Џесика Паркер стана култна телевизиска личност. Без ликот на Кери Бредшо ...
сите 5 | | | веќе видена

На Редит се појави писмо од маж кој една вечер следел непозната жена, а од она што го напишал во објавата ќе ве полазат морници. "Одевме во спротивен правец ...
сите 2 | | | веќе видена

Принцот Хари и Меган Маркл веќе започнале да размислуваат за својот живот по раѓањето на бебето, а голем дел од нивниот проблем моментално е адресата на ...
сите 29 | | | веќе видена

Марк Дејвид Чепмен, убиецот на Џон Ленон, на кој во август судот за помилување по десетти пат го одби неговото барање за пуштање на условна слобода, конечно ...
сите 2 | | | веќе видена

Научник на НАСА предупредува дека не чека најстрашното замрзнување во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегретка, бидејќи Сонцето влегува во ...
сите 17 | | | веќе видена

Многумина останаа воодушевени од улогата на Рами Малек во филмот "Bohemian Rhapsody" во кој го отелотвори фронтменот на групата "Queen". Но, видеото кое стана ...
сите 8 | | | веќе видена

Тројца повредени се во критична состојба, приведени биле 24 лица, а 17 биле задржани на испрашување. Една 50-годишна жена настрадала денес во текот на ...
сите 97 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, во присуство на поголемиот дел на министри од економските ресори презентираше дел од буџетските ...
сите 31 | | | веќе видена

Доста се криете зад лажни Фејсбук профили и седите по кафулиња, излезете и кажете дека саакате чист воздух , порача студентката Симона на денешниот протест ...
сите 60 | | | веќе видена

На поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, им е определен 30-дневен притвор ...
сите 408 | | | веќе видена

Според податоците на Универзитетската клиника за гинекологија и акушертво, годинава е забележан намален процент на смртност на предвреме родените ...
сите 37 | | | веќе видена

Правда ќе има, ќе има одговорност за секој за кој ќе се докаже дека постапувал незаконски. Отворената истрага ќе ги лоцира одговорните кои на каков било начин ...
сите 286 | | | веќе видена

Кристофер Прекопиа во септември минатата година бил уапсен, но не знаел зошто. Тој бил обвинет дека брутално ја нападнал неговата поранешна девојка. Жртвата ...
| | веќе видена

next