Идивиди

Договорот за електрична енергија со Бугарија се финализира и се очекува во најскоро време да се реализира, а од јануари преку интерконекторот во Жидилово ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Советот на Европската Унија апелира до сите политички актери во Црна Гора да покажат одговорност, да ја надминат поларизацијата и ги повикува да се воздржат од ...
сите 44 | | | веќе видена

Знаете дека сум социјалист, не сме во иста политичка група, но не кријам дека за мене сте најдобриот грчки премиер, му порача албанскиот премиер Еди Рама на ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот на Партијата на слободата, Илир Мета, кој до 24 јули беше шеф на албанската држава, од говорницата на протестот жестоко го нападна премиерот Еди ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерството за здравство воведе модул преку кој електронски ќе можат да се пријават несаканите ефекти од вакцинацијата, информираше денеска Жаклина ...
сите 34 | | | веќе видена

На Самитот Западен Балкан – Европска Унија што се одржува денеска во Тирана телекомуникациските оператори потпишаа Договор со кој ќе се овозможи намалување на ...
сите 419 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека нуклеарната централа Запорожје останува под руска контрола. Нејзината ...
сите 45 | | | веќе видена

Откритијата во последните неколку месеци за претворањето на Националната служба за разузнавање во параинституционален парацентар за следење на политички ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денеска поднесе една кривична пријава за дојавите за бомби во училиштата. Направени се проверки во училиштата, остана уште ...
сите 341 | | | веќе видена

next