Идивиди

Синот на австриско-американската акциона ѕвезда Арнолд Шварценегер – Патрик призна дека татко му во секоја прилика ја користел својата светски позната реченица ...
сите 4 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна во смисла да нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во ...
сите 372 | | | веќе видена

Австралиецот Алекс Вајт пронашол жива отровна змија во зелена салата купена во супермаркет во Сиднеј. Тој всушност, мислел дека станува збор за црв, сè додека ...
сите 8 | | | веќе видена

Фудбалерот за врска Лука Модриќ ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Двете страни се согласија да го продолжат договорот до летото 2022 година. Триесет ...
сите 195 | | | веќе видена

Агентот за недвижности кој со капар од 32 илјади евра оштети повеќе купувачи, утрово е лишен од слобода. МИА дознава од доброупатени извори дека Единицата за ...
сите 51 | | | веќе видена

Драги Рашковски и Даниела Станчев, осомничени во случајот за јавна набавка на софтерот за сообраќајни прекршоци се спроведени во Суд пред судија на претходна ...
сите 168 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нема да нарачува дополнителни дози вакцини од Институтот за вирусологија и серуми „Торлак“ од Србија која ќе ја ...
сите 225 | | | веќе видена

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет на министри. Такво соопштение ...
сите 187 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сумираше резултатите на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со Борусија Дортмунд (2:1). – Јас сум ...
сите 77 | | | веќе видена

Во последните години се појавуваат пловечки хотели низ целиот свет, а дестинациите како Дубаи и Катар се предводници со сè поиновативни и необични структури. ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска имаме повторно еден тренд на намалување на бројот на новодијагностицирани случаи со Ковид-19. Бројот на новодијагностицирани е околу 1000, што ...
сите 372 | | | веќе видена

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино ги сподели своите впечатоци по синоќешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн ...
сите 153 | | | веќе видена

next