Идивиди

Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за белградски Танјуг тврди дека со вчерашната изјава дека не гледа ништо спорно во предлогот на албанскиот премиер Еди Рама за ...
сите 53 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по синоќешниот пораз од Манчестер Сити (2:1) во натпреварот од 21. коло на англиското првенство, рече дека средбата е ...
сите 38 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно на социјалните мрежи ја употреби репликата од серијата „Игра на престолот“, но овој пат поради ѕидот на ...
сите 167 | | | веќе видена

next