Идивиди

Компанијата COWA дизајнирала паметен куфер чија целна група се оние кои често патуваат и го рекламираат како прв куфер со вештачка интелигенција кој ќе ви ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел во новогодишното обраќање до нацијата порачува дека Германија во 2019 година ќе продолжи да се залага за глобално решавање ...
сите 74 | | | веќе видена

Истекува крајниот рок до кој граѓаните треба да се регистрираат на системот за електронска даночна пријава во Управата за јавни приходи. Граѓани кои досега го ...
сите 106 | | | веќе видена

next