Идивиди

Тренерот на Манчестер сити, Гвардиола, по победата над Брајтон рече дека не може секогаш тимот да игра на врвно ниво. „Граѓаните“ го победија Брајтон со ...
сите 17 | | | веќе видена

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска ...
сите 119 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на прес-конференцијата пред натпреварот од 31. коло на шампионатот на Шпанија против Еибар, одговараше на прашања на ...
сите 55 | | | веќе видена

Дигитална трансформација, унапредување на регионалната соработка, употреба на електронски услуги од доверба, како и утврдување на условите за дигитално ...
сите 12 | | | веќе видена

Победникот на престижниот фестивал „Санденс“, документарниот филм „Медена земја“ во режија на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, на 9-ти април ќе биде ...
сите 5 | | | веќе видена

Северна Македонија потпиша договор за целосно укинување на роамингот со Србија, Црна Гора, Албанија и БиХ. Договорот го потпишаа министерот за информатичко ...
сите 71 | | | веќе видена

next