Идивиди

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од собраниската говорница порача дека мора да се спроведе ветинг систем во полицијата. Се планира ...
сите 36 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска од Букурешт порача дека мошне скоро од сите 29 земји-членки ќе биде потпишан пристапниот Протокол за ...
сите 308 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри не драматизираше по поразот со 0:3 од Аталанта во четвртфиналето на Купот на Италија. „Старата дама“ одигра втор слаб ...
сите 19 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола бил многу лут од играта на својот тим во натпреварот против Њукасл во Премиер лигата. Во 24-тото коло на првенството ...
сите 25 | | | веќе видена

Тим научници бил инспириран од коктели со повеќе слоеви за да креира нова форма на машка контрацепција. Пилот студијата била направена врз глувци, а треба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска седницата прв пат во историјата на работата на законодавното тело ја почна на албански јазик, на што веднаш ...
сите 15 | | | веќе видена

Кај еден од вработените во Универзитски стоматолошки клинички центар „Св. Пантелејмон“ – Скопје е најдена бактерија МРСА, но тој е изолиран и не доаѓа на ...
сите 48 | | | веќе видена

next