Идивиди

Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за Брегзит. -Велика ...
сите 236 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека Договорот од Преспа е заемно корисно ...
сите 22 | | | веќе видена

Оваа недела се очекуваат сериозни разговори и во рамки на владејачката коалиција и во редовите на СДСМ во врска со тоа дали заедно со претседателските ќе се ...
сите 41 | | | веќе видена

денеска ја отвори реновираната продавница во центарот на Охрид. Со реновирањето, променет е изгледот на Телеком продавницата којашто доби сосем нов современ ...
сите 11 | | | веќе видена

Необично движење на гас во галактичкиот центар би можело конечно да доведе до откритие на најтешкиот за пронаоѓање вид на црни дупки – оние со средна тежина. ...
сите 4 | | | веќе видена

next