Идивиди

Управата за јавни приходи од денеска ќе почне да ги доставува претпополетите годишни даночни пријави на даночните обврзници за приходи остварени во 2018 ...
сите 12 | | | веќе видена

Од античките Египќани до модерната јапонска култура, чајот веќе долго време е почитуван поради бројните здравствени придобивки кои ги нуди. Истите потекнуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

Повеќе од една декада, научникот Дејвид Нат развива синтетичка замена за алкохол наречена Алкарел. Тој вели дека неговата креација има потенцијал на ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува ратификувањето на Протоколот за пристапување на земјава во НАТО во американскиот Сенат да заврши до крајот на летото, а најдоцна ...
сите 17 | | | веќе видена

Во американскиот федералниот суд денеска е поднесена првата тужба против компанијата „Боинг“, поради падот на авионот „Етиопиан ерлајнс“ 737 МАХ на 10 март ...
сите 70 | | | веќе видена

Хечбекот од Серијата 1 на BMW ќе добие значителен редизајн во однос на сегашниот модел и ќе биде ривал на новите Audi A3 и Volkswagen Golf. Новата Серија 1 ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Англиски истражувачи откриле дека пензионерката Џо Камерон (71год.) има извонредни способности предизвикани од генетска мутација, а истражувањето на нејзиниот ...
сите 2 | | | веќе видена

next