Идивиди

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со ...
сите 72 | | | веќе видена

Ви честитам што ставивте крај на еден процес со овој Протокол за пристапување кон НАТО. Сега очекуваме овој процес на реализација на Протоколот да протече ...
сите 43 | | | веќе видена

Досегашната истрагата не утврдила постоење кривична одговорност на службени лица кои помогнале или учествувале во организирањето и реализацијата на бегството ...
сите 15 | | | веќе видена

Дваесет и деветте земји членки на Северно-атлантската Алијанса денеска во седиштето на организацијата ќе го потпишат протоколот за членството на Македонија во ...
сите 138 | | | веќе видена

Американската актерка Анџелина Џоли го повика Мјанмар да покаже вистинска посветеност за ставање крајот на насилството и раселување во сојузната држава Ракајн, ...
сите 33 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, коментирајќи ја реакцијата на Брисел по усвојувањето на Статутот на рудникот Трепча, оцени дека „Европската унија очигледно ...
сите 136 | | | веќе видена

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл по средбата со лидерот на македонската опозиција, Христијан Мицкоски, за МИА порача дека добил ...
сите 156 | | | веќе видена

Бројот на загинати при пожарот во станбена зграда во Париз се зголеми на десет лица, 30-на други се повредени, меѓу кои има и шестмина пожарникари, јави ...
сите 69 | | | веќе видена

Тендерската постапка за набавка на вакцини е отворена и во неа може да учествува секој, истакна министерот за здравство Венко Филипче. Одговарајќи на ...
сите 8 | | | веќе видена

Краткиот експериментален филм „Крајот на времето“ на режисерот Милчо Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice на американскиот патувачки филмски фестивал ...
сите 26 | | | веќе видена

Поефикасен и полесен пристап до здравствени услуги за граѓаните се овозможува со мешаните здравствени и социјални сервиси во општината Кочани, а од неодамна и ...
сите 16 | | | веќе видена

Решавањето на спорот за името меѓу Грција и Македонија е типичен пример за мирно надминување на проблемите меѓу европски партнери. Компромисот го поплочува ...
сите 48 | | | веќе видена

Локалните власти за новогодишното украсување за дочекот на 2019 година потрошиле околу 615 илјади евра, што е за 30 проценти повеќе од претходната година, ...
сите 29 | | | веќе видена

next