Идивиди

Постојат многу артикли и студии кои покажуваат поврзаност помеѓу користењето на социјалните медиуми и менталните заболувања – но што ако истите тие социјални ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку се формира војска на Косово, врз претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе биде извршен голем внатрешен притисок за властите во Белград да прогласат ...
сите 25 | | | веќе видена

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на православни ...
сите 25 | | | веќе видена

По неуспехот на референдумот во Македонија и изборите во БиХ се охрабрувам да кажам дека имаме потреба од посилна ЕУ во регионот. Потребно ни е нешто опипливо, ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров му посака усех на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, кој вчера поднесе оставка и вети ...
сите 170 | | | веќе видена

САД ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за подобра иднина на земјата, ...
сите 207 | | | веќе видена

next