Идивиди

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги отфрли како неосновани информациите во медиумите дека Соединетите Американски Држави ќе ги повлечат своите војници од ...
сите 81 | | | веќе видена

Стево Пендаровски е заедничкиот претседателски кандидат поддржан од триесетина партии предводени од СДСМ и владината коалиција. Натпартискиот кандидат ...
сите 273 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше по повод поднесената кривична пријава од Управата за финансиска полиција за наводно даночно затајување. ...
сите 19 | | | веќе видена

Десет имиња ќе се разгледуваат како можен консензуален кандидат на владејачката коалиција за претстојните претседателски избори и можно уште денеска да се знае ...
сите 424 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска како лажни вести ги оцени информациите дека се планира менување на регулирањето на семејството кое ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседавачот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик во Белград изјави дека „Косово останува во Србија“, која конечно ќе одлучи по ова прашање. – Без ...
сите 79 | | | веќе видена

Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ испрати писма до генералниот секретар на Интерпол, Јирген Шток и до претседателот Ким ...
сите 10 | | | веќе видена

Илјадници метри во длабочините на земјините океани живеат чудни риби, гигантски видови, но и микроскопски животни. До ден денес, „хадалната“ зона (на длабочина ...
сите 3 | | | веќе видена

Периодот на имплементација на Договорот од Преспа ќе отвори прашања како што е работата на Комитетот за учебниците и комерцијалната употреба на името ...
сите 9 | | | веќе видена

next