Идивиди

Во текот на денешниот ден не се пристигнати пријави за новоинфицирани со бактеријата МРСА. За граѓаните е најбитно да не се крева паника, не се работи за тешко ...
сите 95 | | | веќе видена

Велика Британија ја потроши својата последна шанса со отфрлањето на Договорот за истапување од Европската Унија од страна на Долниот дом на британскиот ...
сите 27 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри беше пресреќен од успехот со 3:0 над Атлетико Мадрид и пласманот на неговиот тим во четвртфиналето во Лигата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, беше задоволен од големата победа над Шалке 04 во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Неговиот тим ...
сите 30 | | | веќе видена

Италијанскиот шампион Јувентус направи чудо и се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампиони, откако го победи со 3:0 Атлетико Мадрид во Торино. Така, со ...
сите 76 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска на новинарско прашање дали е точно дека ДУИ во текот на преговорите инсистирале да се смени целиот тим ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах е подготвен да се откаже од своите амбиции за трофејот во Лигата на Шампионите, но се надева дека неговиот тим ќе ја освои ...
сите 15 | | | веќе видена

Суперѕвездата на Оклахома Сити и НБА, Расел Вестбрук, може да има проблеми откако му се заканил на навивач и на неговата сопруга при победата над Јута со ...
сите 5 | | | веќе видена

Skoda Vision iV е концепт на нов SUV модел изграден врз комплетно електричната MEB платформа на VW Group, базиран на Vision E концептот од 2017 Frankfurt Motor ...
сите 4 | | | веќе видена

Астрономите во нашата галаксија откриле нова ѕвезда која екстремно се затемнува, но не знаат која е причината за тоа. Новата ѕвезда со име EPIC 204376071 и е ...
сите 2 | | | веќе видена

next