Идивиди

Католичките верници и дел од православните христијани, кои се водат според Грегоријанскиот календар денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. ...
сите 47 | | | веќе видена

Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето, патентирано од професори на ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје. Станува ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерот на Манчестер Сити, Фернандињо, побарал да не биде повикуван во бразилската репрезентација поради заканите што му се случиле него и на неговото ...
сите 6 | | | веќе видена

next