Идивиди

Спасувачите денеска извлекоа петгодишно девојче и деветгодишно момче од под урнатините на осумкатницата која вчера се урна во Истанбул. Девојчето Хава Текгоз ...
сите 81 | | | веќе видена

На неколку дена пред светската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија”, Продукцијата „Сестри и Брат Митевски“ го објави и официјалниот трејлер. ...
сите 86 | | | веќе видена

Алергијата, чувствителноста и нетолеранцијата на храна не се ист вид на реакција и се појавуваат поради различни причини. Што е алергија на храна? Кога ...
сите 4 | | | веќе видена

По тизер сликите, Lamborghini и официјално го претставија новиот Huracan, со подобрувања во стајлингот, шасијата, моторот и технологијата. Првите испораки се ...
сите 8 | | | веќе видена

За отстранувањето на железната ограда пред Владата нема да биде потрошен ниту еден денар од парите на граѓаните. За отстранувањето ќе се искористат внатрешните ...
сите 53 | | | веќе видена

Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со ...
сите 72 | | | веќе видена

Ви честитам што ставивте крај на еден процес со овој Протокол за пристапување кон НАТО. Сега очекуваме овој процес на реализација на Протоколот да протече ...
сите 43 | | | веќе видена

Досегашната истрагата не утврдила постоење кривична одговорност на службени лица кои помогнале или учествувале во организирањето и реализацијата на бегството ...
сите 15 | | | веќе видена

next