Идивиди

Длабоко во западна Русија се наоѓа голем, метален диск, прицврстен за тлото. Тоа не е обичен стар диск, туку заварен капак од дупка длабока повеќе од 12 ...
| | веќе видена

Пратеничката на опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Беса Гаџери денеска од собраниската говорница го обвини косовскиот претседател Хашим Тачи дека ...
сите 37 | | | веќе видена

Имплементацијата на Договорот од Преспа и можноста за користење на експертизата од Република Грција во однос на пристапните преговори со ЕУ ќе бидат тема на ...
сите 95 | | | веќе видена

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Судењето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година денеска е одложено поради отсуство на обвинетиот Сашко Марковски, кој ...
сите 89 | | | веќе видена

next