Идивиди

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров смета дека Западот на груб начин ги турка земјите од Балканот да станат членки на НАТО, без да се осврне на ...
сите 27 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека дијалогот со Србија е неизбежен и дека е „време да се остават на страна непријателствата, кои предизвикаа ...
сите 23 | | | веќе видена

BMW ги претставија новите X3M и X4M SUV модели кои ќе чинат од 87 300 евра (X3M) и 90 600 евра (X4M) и кои ќе бидат директна конкуренција на Mercedes-AMG GLC ...
сите 7 | | | веќе видена

Поп-ѕвездата Лејди Гага ја прекина врската со својот вереник Кристијан Карино, изјави нејзин претставник за списанието „Космополитен“. Ова е прекин на втора ...
сите 28 | | | веќе видена

Мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, ќе се повлече од работното место во Централен регистар во Струмица, по најавите од премиерот Зоран Заев ...
сите 150 | | | веќе видена

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
сите 16 | | | веќе видена

next