Идивиди

Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, побара компензација од клубот за предвремено раскинување на договорот, информира „Газета Дело Спорт“. Сумата која ...
сите 18 | | | веќе видена

Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј синоќа изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Европска унија е 95 проценти готов, додека најновата анкета ...
сите 92 | | | веќе видена

МВР ги презема сите потребни мерки во врска со вчерашниот инцидент со навивачите во Тетово, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. ...
сите 154 | | | веќе видена

Собранието утре ќе расправа дали ќе му го одземе мандатот на Груевски Во вторник ќе се знае дали Собранието на Република Македонија ќе му го одземе мандатот на ...
сите 460 | | | веќе видена

next