Идивиди

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред ...
сите 143 | | | веќе видена

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Судијата известител во Уставниот суд Елена Гошева предлага да се поведе постапка за одлуката за распишување референдумот и да ...
сите 168 | | | веќе видена

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, одржуваат заедничка прес-конференција во ...
сите 74 | | | веќе видена

next