Барселона го победи ПСВ со 4:0 на домашен терен и на најдобар можен начин ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите, а во моменти кога фановите на ...
сите 7 | | | веќе видена

Англискиот прволигаш Арсенал од оваа сезона започна нова етапа под водство на шпанскиот стратег Унаи Емери кој дојде на оваа функција на местото на ...
сите 13 | | | веќе видена

Легендарниот бразилски напаѓач, Луис Назарио Де Лима Роналдо пред неколку недели и официјално стана мнозински сопственик на Реал Ваљадолид, клуб кој се ...
сите 15 | | | веќе видена

Во рамките од петтото коло од второлигашката конкуренција, викендов во Кавадарци гостува тимот на Брегалница, на дуел со Тиквеш во мечот кој реално го носи ...
сите 4 | | | веќе видена

Во претходните неколку месеци едно од најголемите откритија на англиската Премиер е Ричарлисон, кој заблеска на почетокот од сезоната во дресот на Евертон, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Одличен настап имаше македонскиот голман Дејан Илиев кој успеа да ја зачува својата мрежа незатресена, воедно имаше и неколку клучни интервенции. Стрелци на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалскиот свет изобилува од многу убави нешта кои прават фудбалските фанови дополнително да се вљубуваат во оваа игра, но за жал, понекогаш пристигнуваат и ...
сите 3 | | | веќе видена

Некогашниот репрезентативец на БиХ Сенад Лулиќ го имаше, веројатно најтешкото промашување во својата кариера. Во финишот на натпреварот против Аполон, Лулиќ ...
сите 7 | | | веќе видена

next