Ајнтрахт Франкфурт е едно од најпријатните изненадувања во германската Бундеслига оваа сезона, откако клубот постигна 60 гола во 31 меч благодарени на своите ...
сите 11 | | | веќе видена

Шпанска Валенсија во моментов на својата „Местаља“ го игра реванш мечот од 16-финалето од Лига Европа против шкотски Селтик. Домашните фудбалери по првиот дел ...
сите 4 | | | веќе видена

Роберто Манчини беше човекот кој одлучи да го врати Марио Балотели во италијанската фудбалска репрезентација, но актуелниот селектор на „аѕурите“ брзо се ...
сите 5 | | | веќе видена

Шпанска „Марка“ пишува дека Реал Мадрид нема намера да се откаже од услугите од хрвтскиот фудбалер, Лука Модриќ па кралскиот клуб ќе потпише нов договор со ...
сите 16 | | | веќе видена

Реал Мадрид е вистински владетел кога се во прашање титулите во Лигата на шампионите и тоа го докажа со трите последователни трофеи во изминативе три години, ...
сите 6 | | | веќе видена

Мартин Демикелис одлучи да стави крај на својата кариера пред две години, а сега своите пензионерски денови ужива да ги минува во куќата во Марбелја заедно со ...
сите 2 | | | веќе видена

Робин Ван Перси најави дека ја игра својата последна сезона во професионалната кариера, но покрај тоа што ужива на теренот со феноменалните партии кои ги ...
сите 6 | | | веќе видена

next