Многу медиуми побрзаа да напишат дека односот меѓу Нејмар и Кавани дополнително се влошил по пријателската средба помеѓу Бразил и Уругвај. Да потсетиме, ...
сите 22 | | | веќе видена

Челзи е подготвен да го продолжи договорот со играчот од средниот ред, Н’Голо Канте, објави „Скај Спортс“.Сегашниот договор на „сините“ со 27-годишниот ...
сите 19 | | | веќе видена

„Тренерот над сите тренери" како што во Хрватска го викаат Мирослав „Чиро" Блажевиќ кој ги однесе „огнените" до третото место на СП во Франција 1998 година, е ...
сите 7 | | | веќе видена

Фудбалерот на Ливерпул, Џердан Шаќири не отпатува во Белград на натпреварот од Лигата на шампионите против Црвена Звезда, а тоа беше одлука на Јирген Клоп. ...
сите 19 | | | веќе видена

Андерсон Луис Де Соуза или попознат како Деко одбележа една ера во светскиот фудбал, односно тој беше еден од најдобрите на својата позиција во првите ...
сите 12 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Бразил во Лондон го совлада Уругвај со 1:0 и така ја продолжи својата неверојатна низа во пријателските натпревари. За Бразилците ...
сите 9 | | | веќе видена

Низ фудбалските арени ширум светот можеме да видиме најразлични ситуации, позитивни и негативни моменти, но едно е сигурно денеска ништо не може да избега и се ...
сите 3 | | | веќе видена

Уругваецот заработи опомена по тој прекршок над својот соиграч од ПСЖ, а многумина видоа нешто повеќе од ривалство помеѓу нив од таа ситуација, нешто што и ...
сите 18 | | | веќе видена

Хуан Себастијан Верон своевремено важеше за најдобар светски играч на својата позиција, а од времето кое го мина во Англија, посебен за истакнување е периодот ...
сите 12 | | | веќе видена

next