Белгискиот интернационалец, Раџа Наинголан направи споредба и ја посочи главната разлика меѓу навивачите на неговиот сегашен клуб Интер и оние на Рома, тим од ...
сите 15 | | | прочитана: 594 | веќе видена

Иако одлуката не е конечна, Челзи се надева дека ќе добие помилување од ФИФА и ќе може да купува играчи ова лето. Тие веќе поднесоа жалба за трансфер-ембаргото ...
сите 32 | | | прочитана: 472 | веќе видена

Преминувањето на Еден Азар на „Сантијаго Бернабеу“ е само прашање на време. Според информациите на „Телефут“, Реал Мадрид ќе извади 120 милиони евра за да си ...
сите 15 | | | прочитана: 458 | веќе видена

Торино, 24 април 2019 (МИА) – Првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо се произнесе кои фудбалери да го донесе раководството на клубот за да се состави ...
сите 41 | | | прочитана: 431 | веќе видена

Како никогаш досега, фановите на Ливерпул ќе бидат најголеми поддржувачи на Манчестер Јунајтед на вечерашната средба против Манчестер Сити. „Ѓаволите“ на „Олд ...
сите 7 | | | прочитана: 417 | веќе видена

Челси синоќа уште еднаш ја победи Славија Прага и се пласираше во полуфиналето на Лига Европа, „сините“ срушија и еден рекорд кога се во прашање англиските ...
сите 8 | | | прочитана: 350 | веќе видена

Од таборот на ФК Лабуништа се впуштија во хуманитарна мисија со цел да соберат финансиски средства за помош на нивниот голман Мартин Стојаноски. 22 годишниот ...
сите 7 | | | прочитана: 318 | веќе видена

Италијанските медиуми најавуваат разделба меѓу Наполи и капитенот Лоренцо Инсиње ова лето. Врската меѓу клубот и фудбалерот се влошила по елиминацијата на ...
сите 21 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Лионел Меси има извонредни резултати со шпанскиот гигант Барселона, клуб со кој ќе освои сите можни титули, но таа негова магија и успеси не успеа да и ги ...
сите 21 | | | прочитана: 297 | веќе видена

Големите лондонски ривали Арсенал и Тотенхем оваа сезона играат одлично во Европа, првите во Лига Европа, вторите во Лигата на шампионите. Двата состави се во ...
сите 2 | | | прочитана: 280 | веќе видена

Ерик Тен Хаг, тренерот на Ајакс од Амстердам е мета на голем број фудбалски великани од стариот континет, а во трката по неговиот потпис се впушти и минхенски ...
сите 38 | | | прочитана: 228 | веќе видена

Контроверзната Ванда во која многумина гледаат главен виновник за ситуацијата во која се најде напаѓачот на Интер, тврди дека не би имало никаков проблем да му ...
сите 26 | | | прочитана: 219 | веќе видена

Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин постигна одличен гол против Барнли во средбата од 35. коло во Премиерлигата. Игуаин ја затресе гостинската мрежа во првото ...
сите 16 | | | прочитана: 210 | веќе видена

next