Полн е за жал спикерот со примитивизам, и тоа навистина делува фрустрирачки за сите граѓани, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. var ai_block_div ...
сите 281 | | | прочитана: 23570 | веќе видена

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 542 | | | прочитана: 15373 | веќе видена

Од владејачката СДСМ го повикаа лидерот на ВМРО- ДПМНЕ да каже каде завршиле украдените пари од како штоја нарекоа аферата „Криминални парцели“ во делчевско во ...
сите 186 | | | прочитана: 9802 | веќе видена

На 28.05.2022 по претходно преземени мерки и активности, од страна на полициски службеници од Единица за внатрешни работи - ОКР Аеродром и Драчево при СВР ...
сите 267 | | | прочитана: 7810 | веќе видена

Учениците во САД синоќа и денеска излегоа на околу 200 протести во училишните кампуси низ целата земја. Повикаа на построги закони за контрола на оружјето. Во ...
сите 192 | | | прочитана: 7068 | веќе видена

Поскапувањето на струјата од 1 јули од најмалку 10 отсто ќе биде поради недомаќинското работење на власта. Причините да не се бараат во општините, како што ...
сите 141 | | | прочитана: 5511 | веќе видена

Заедничките патроли на кинеските и руските воздухопловни сили сакаат да ја зголемат меѓувоената соработка меѓу двете земји, соопшти денеска кинеското ...
сите 146 | | | прочитана: 5359 | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 97 | | | прочитана: 4748 | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 31 | | | прочитана: 4528 | веќе видена

Во петокот во Скопје полицијата регистрирала три пријави за одделни насилства со закани со оружје и физички напади, информираше во саботата Министерството за ...
сите 367 | | | прочитана: 4412 | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 240 | | | прочитана: 3766 | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 223 | | | прочитана: 3571 | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го утврди ребалансот на Буџетот за 2022 година. Овој ребаланс е исклучително важен со оглед на тоа што со него за време на најголема ...
сите 120 | | | прочитана: 3563 | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на својот хомолог министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас, кој допатува во ...
сите 94 | | | прочитана: 2957 | веќе видена

Ниту вчерашниот 3 часовен состанок на коалициските партнери во бугарската Влада не донесе промени на бугарската политичка сцена. Секое постигнато решение со ...
сите 413 | | | прочитана: 2940 | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | прочитана: 2797 | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 90 | | | прочитана: 2763 | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 64 | | | прочитана: 2743 | веќе видена

Според италијанските медиуми, Милан сака да се засили со тројца нови фудбалери, Паоло Малдини одредил кои имиња им требаат за конкурентен тим во следната ...
сите 126 | | | прочитана: 2374 | веќе видена

next