Претседателските избори стануваат сѐ поактуелна тема во земјава . Се очекува да се распишат во февруари, а да се одржат во април. Сите зборуваат за ...
сите 6 | | | прочитана: 675 | веќе видена

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
сите 40 | | | прочитана: 665 | веќе видена

Македонија го заврши настапот на ракометниот Мундијал во Германија и Данска на 15-то место. Денеска нашата селекција беше поуспешна од Чиле (32:30) во ...
сите 28 | | | прочитана: 662 | веќе видена

Раководителите на компаниите од преработувачката индустрија очекуваат во следните три месеци бројот на вработени во оваа индустрија да се намали, покажува ...
сите 23 | | | прочитана: 655 | веќе видена

Заканата од глобална трговска војна и зголемените политички тензии меѓу светските сили се главните глобални ризици, се вели во извештајот на Светскиот ...
сите 27 | | | прочитана: 646 | веќе видена

Овогодишното доделување на „Оскарите“ ќе биде интересно, земајќи го во предвид тоа што меѓу номинираните филмови би можеле да се најдат и оние од продукцијата ...
сите 16 | | | прочитана: 644 | веќе видена

Мајк Галос, поранешен вработен во компанијата „Мајкрософт“, објави фотографија на која може да се види како Бил Гејтс чека во ред за бургер пред сендвичарница ...
сите 17 | | | прочитана: 638 | веќе видена

Избрани се добитниците од Конкурсот за финансирање манифестации, проекти и творештво во културата за 2019 година,што Град Скопје го објави на 15 октомври 2018 ...
сите 22 | | | прочитана: 637 | веќе видена

Денеска се слави Јованден. Обичаите на свети Јован во нашиот народ се бројни, а за тоа се заслужни чудотворното раѓање и живот на Јован. Раѓањето, животот и ...
сите 15 | | | прочитана: 633 | веќе видена

Обично од жените може да се слушне: „не вечерва, душо“, бидејќи е врежано мислењето дека мажите цело време сакаат секс, нели? А бидејќи го сакаат цело време, ...
сите 2 | | | прочитана: 630 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изрази благодарност и го пофали бугарскиот тим кој учествуваше во спасувањето на петмината македонски скијачи во Банско.,,Брзата и стручна ...
сите 38 | | | прочитана: 629 | веќе видена

Во просториите на „ЈП Водовод и канализација“ – Скопје се одржа состанок на меѓународни и македонски експерти и претставници од скопското претпријатие во врска ...
сите 13 | | | прочитана: 624 | веќе видена

Американката Микаела Шифрин стигна до изненадувачка супер-џи победа во Кортина Д’Ампецо додека Линдзи Вон не успеа да ја заврши својата последна трка во ...
сите 25 | | | прочитана: 623 | веќе видена

Како светлта точка од македонската репрезентација на денешниот натпревар против Русија се издвои голманот Никола Митревски кој запиша зад своето име 16 ...
сите 36 | | | прочитана: 622 | веќе видена

Иранскиот голман Алириза Беиранванд, летоска на Светското првенство на дуелот со Португалија со своите одбрани го исфрустрира Кристијано Роналдо на кого му ...
сите 14 | | | прочитана: 618 | веќе видена

Со 397 гласа „за“ и 158 „против“, пратениците во Европарламентот го усвоија предлогот за намалување на средствата од европските фондови за земјите членки на ...
сите 15 | | | прочитана: 603 | веќе видена

next