Бездомник стана херој: Со количка за пазарање му се спротивстави на терористот, па му следуваше убава награда Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за ...
сите 59 | | | прочитана: 662 | веќе видена

Најновите истражувања покажуваат дека дури 70 отсто од недопрената дивина во светот се наоѓаат само во пет земји – Русија, САД, Канада, Австралија и Бразил. ...
сите 4 | | | прочитана: 660 | веќе видена

Бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија наметнува низа прашања во однос на начинот кој го напраил тоа, но и пропустот на институциите. На оваа ...
сите 13 | | | прочитана: 656 | веќе видена

Во Дебрца нема да се гради регионална депонија додека јас сум градоначалник, порачува Зоран Ногачески. Најави јавни дебати со ресорното министерство каде што ...
сите 9 | | | прочитана: 655 | веќе видена

Ако сакате да бидете здрави, потребно е да имате доволно сон.Дознајте колку точно часа квалитетен сон секоја ноќ е неопходен и за која возраст.На некои од нас ...
сите 6 | | | прочитана: 653 | веќе видена

Големата ревија на модниот бренд за долна облека Викторија Сикрет оваа година ќе се одржи на 9 ноември, а неодамна е откриено кои музички ѕвезди ќе настапуваат ...
сите 21 | | | прочитана: 650 | веќе видена

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени ...
сите 17 | | | прочитана: 646 | веќе видена

На некои скопјани им се допаѓа новото Скопје, на други не…Некогаш Вардар беше син, насекаде зеленило...Ќе се навратиме неколку години наназад и ќе ве потсетиме ...
сите 2 | | | прочитана: 636 | веќе видена

Претставниците на хрватскиот шампион, Динамо Загреб ја посетија Србија за да оддадат почит на луѓето кои ја одбележија историјата на клубот, по што на ...
сите 33 | | | прочитана: 629 | веќе видена

„Податокот за етничка припадност нема никаква употребна вредност, туку само се злоупотребува за политички цели и поради тоа стојам на ставот дека тој не треба ...
сите 45 | | | прочитана: 628 | веќе видена

Жаклина Хаџи Зафирова од Центарот за истражувачко новинарство СКУП Македонија на гостувањето во Студио 1 ги откри новитетите од стартувањето на новата веб ...
сите 42 | | | прочитана: 628 | веќе видена

 Иако постоеше период кога беше нормална ѕвезда без посебни барања, сепак славата и милионите очекувано ѝ „удрија“ во глава. 49-годишната Џеј Ло е долго време ...
сите 4 | | | прочитана: 628 | веќе видена

Енис Барди имаше неколку обиди да го загрози голот на Моја, но сепак македонскиот репрезентативец не успеа да го надмудри голманот на Реал Сосиедад, а во една ...
сите 13 | | | прочитана: 628 | веќе видена

Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити, соопшти Владата. ...
сите 37 | | | прочитана: 627 | веќе видена

Британски „Гардијан“ објави снимка на која се слушаат гласови на мигранти кои тврдат дека ги претепале хрватски полицајци при обид да преминат од Босна и ...
сите 15 | | | прочитана: 621 | веќе видена

Секоја кошаркарска екипа која по пат на домашниот или регионалните шампионат обезбедуваат место во Евролигата, заслужено наредната сезона играат во елитното ...
сите 12 | | | прочитана: 615 | веќе видена

next