Незапаметен масакр се случи во регионот, во БиХ, кога син си ја убил мајката, ја искасапил и јадел. 60-годишната Насихе Велиќ од местото Баштра чие убиство го ...
сите 17 | | | прочитана: 1551 | веќе видена

Со барања за рамноправност на ЛГБТ заедницата, во неделата (16 септември), се одржа Парадата на гордоста во главниот град на Србија, Белград. Маршот, кој ...
сите 23 | | | прочитана: 1540 | веќе видена

Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делата 2“, која во ...
сите 12 | | | прочитана: 1503 | веќе видена

Околу седумстотини трговци од цела Македонија изразија интерес да закупат простор и постават тезга на „Неготински панаѓур”, тридневната стопанско-туристичка ...
сите 11 | | | прочитана: 1500 | веќе видена

Пазарите во Европа немаат бариери за увоз на македонски производи, но она што им недостига на македонските компании е што треба да имаат исполнето соодветни ...
сите 36 | | | прочитана: 1451 | веќе видена

Тренерот на Металург, Данило Брестовац беше очигледно разочаран од играта и од резултатот на синоќешнито дуел од СЕХА со босански Извиѓач. - Сметам дека ...
сите 50 | | | прочитана: 1433 | веќе видена

Со својот грациозен шарм, раскошна насмевка и гламурозен фустан кој бил шиен цели 280 часа, Пенелопе Круз ја освои иницијалната атмосфера на овогодинешната ...
сите 5 | | | прочитана: 1428 | веќе видена

Лига Европа | Озогласените навивачи на грчкиот клуб пред очите на целата европска фудбалска јавност во центарот на арената во Солун од мечот помеѓу ПАОК и ...
сите 36 | | | прочитана: 1385 | веќе видена

Овен Мисли премногу. Говори малку. Дејствува правилно. Бик Мисли на многу работи. Говори уверливо. Дејствува во зависност од ситуација. Близнаци Мисли само на ...
сите 36 | | | прочитана: 1376 | веќе видена

Гостивар е еден од градовите во земјава, каде се одржува Неделата на македонски филмови, со проекции на неколку филмски остварувања. Филмовите ќе се ...
сите 13 | | | прочитана: 1341 | веќе видена

Удобноста на домашна колоноскопија, придобивките од „истурање“ на бесот кон шефот на вуду-кукла и недостатокот на нутритивни вредности во канибализмот се дел ...
сите 2 | | | прочитана: 1320 | веќе видена

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, денеска е во посета на Куманово, каде што имаше средба со граѓани и со градоначалникот Максим Димитриевски.Како што ...
сите 66 | | | прочитана: 1301 | веќе видена

Во кафулето „Цреша“ денеска (21 септември) ќе се случи скопската промоција на книгата поезија „Креветизам и хоризонтала“ од Пијан Славеј, што е уметничко име ...
сите 16 | | | прочитана: 1290 | веќе видена

next