Македонските лекари и студенти по медицина забрзано учат германски јазик. Повеќе од 1200 млади лекари си заминале од земјава последните седум години. Алармот е ...
сите 40 | | | прочитана: 431 | веќе видена

Европската филмска академија ги објави номинациите за престижните награди, кои по 31. пат ќе се доделат на 15 декември во Севилја, Шпанија. За наградите ќе ...
| | прочитана: 430 | веќе видена

Експертите во областа на нумерологијата тврдат дека има дирекна врска меѓу човечката судбина, неговиот карактер и броевите, како и дека постои взаемност помеѓу ...
сите 2 | | | прочитана: 428 | веќе видена

Ми се чини, во еден момент сите ќе дојдеме до општ заклучок дека квалитетното новинарство е јавна услуга, која ќе мораме да ја платиме како граѓани, ако ...
сите 2 | | | прочитана: 428 | веќе видена

Разговорите за брак, деца и расправиите во врската се она што непрестајно го слушате, а вие не можете да се пронајдете во него. Да бидеш единствена сингл ...
сите 3 | | | прочитана: 424 | веќе видена

Земјоделците ќе добијат „зелена нафта“ од почетокот на наредната година. Процесот на нејзино обезбедување се заокружува, а ќе се реализира преку Платежната ...
сите 30 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
сите 3 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Некогашната прва дама на САД отворено говореше за односот со Џорџ Буш во интервју со неговата ќерка Џена Буш Хагер. Зборуваше и за Америка, водењето на ...
сите 20 | | | прочитана: 422 | веќе видена

Скоро месец откако медиумите објавија дека негователки лошо се однесувале кон деца во градинката „Буба Мара“ во Ново Лисиче, приказната доби епилог. ...
сите 3 | | | прочитана: 420 | веќе видена

Спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ“ доби сертификат со три ѕвездички од Европската атлетска федерација, за квалитет на трка и организација на ...
сите 7 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Јужнокорејските власти започнаа со отсtранување на контролните кули долж границата кон Северна Кореја, како дел од напорите за намалување на тензиите во време ...
сите 35 | | | прочитана: 411 | веќе видена

Фото: Facebook Најголемата компанија за онлајн продажба, Amazon одбра два града во САД како свое второ и трето седиште, пишува WSJ Од вкупно 238 пријавени ...
сите 10 | | | прочитана: 408 | веќе видена

Објавен е даумот на премиерата на третата сезона од хит серијата „Stranger things“. Серијата на мрежата Netflix која ги воодушеви сите љубители на хоророт и ...
сите 2 | | | прочитана: 408 | веќе видена

next