Тие беа најголем тренд во осумдесеттите години, кога најмногу се носеа како “колеџ јакни” со ракави главно во бело боја. Денес се составен дел од колекциите на ...
сите 7 | | | прочитана: 411 | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје сосема заслужено славеа убедливо со 97-75 против Зрињски во 16. коло од АБА 2 лигата. Според стратегот на „металците“, Ѓорѓи Кочов ...
сите 14 | | | прочитана: 405 | веќе видена

По секс аферата со српската пејачка Јелена Карлеуша, се јави и Саша Поповиќ , директорот на „Гранд“ , кој вели дека ја чека Карлеуша да се врати од Кина за да ...
сите 12 | | | прочитана: 396 | веќе видена

Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
сите 11 | | | прочитана: 391 | веќе видена

Прекумерната телезна тежина и угоеноста се водечки здравствени проблеми на модерното време. Резултат е прекумерното таложење масно ткиво во организмот. Се ...
сите 6 | | | прочитана: 390 | веќе видена

Непредвидливата, максимално возбудливата и долгоочекуваната „Долина на волците“ и Полат се враќаат на малите екрани. Предавства од најблиските, киднапирани ...
сите 4 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Никогаш не би ми паднало на памет да започнам насилна расправија со мојот сопруг кој е со поголема физичка сила од мене и со импулсивен карактер, а не пак прва ...
сите 32 | | | прочитана: 388 | веќе видена

Содржината е преземена од специјализираното списание на Академија за банкарство и информатичка технологија „е-Банкар“. Глобализацијата, мобилноста и ...
| | прочитана: 387 | веќе видена

Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им ...
сите 33 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Истражувањата покажаа дека едно од десет лица во животот ќе добие камен во бубрезите. За да ја спречите оваа непријатна и болна појава решението побарајте го ...
сите 4 | | | прочитана: 380 | веќе видена

Јаболки кои не ја менуваат бојата кога се исечени, супер јајца кои лекуваат дијабет, лосос кој брзо расте и за неколку недели ја добива посакуваната тежина, ...
сите 5 | | | прочитана: 379 | веќе видена

Десетгодишна затворски казна му одреди трускиот суд на судијата Мурат Арслан. Тој се товари за поврзаност со мрежата на имамот Фатулах Ѓулен, кој според ...
сите 30 | | | прочитана: 377 | веќе видена

Крадци демнат скапи возила и ги крадат во првиот момент на невнимание кај сопствениците. Само во последниве две недели украдени се 5 возила во Скопје . ...
сите 25 | | | прочитана: 376 | веќе видена

Белград, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во официјална посета на Србија. Со него ќе бидат и 30 најблиски членови ...
сите 30 | | | прочитана: 376 | веќе видена

Евергринот „Африка“ од Тото може вечно да свири во пустината Намиб, благодарение на изумот на намибиско-германскиот уметник Макс Зидентоф – мп3 на сончева ...
сите 6 | | | прочитана: 375 | веќе видена

next