Пратеничката на Движењето Самоопределување, Арберие Нагавци смета дека, поради неодговорното однесување на раководителите на државните институции, процесот на ...
сите 27 | | | прочитана: 564 | веќе видена

 Доколку чувствувате дека животот ви се одвива како на бавна и излижана филмска лента или пак чувствувате болки и замор од едни исти работи, бидете сигурни ...
сите 7 | | | прочитана: 548 | веќе видена

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Македонија, амбасадорот Клеменс Која, денеска остварија ...
сите 9 | | | прочитана: 543 | веќе видена

Тин Једвај, херојот на Хрватска во синоќешната победа над Шпанија (3:2) во Лигата на нации, имал интересен коментар за позицијата на која играше против ...
сите 11 | | | прочитана: 541 | веќе видена

На вечерашниот симфониски концерт на Македонската филхармонија насловен „Руска игра“ солист ќе биде Џозеф Алези, прв тромбонист во престижната Њујоршка ...
сите 9 | | | прочитана: 536 | веќе видена

На избраниците на Раул Гонзалез им беа потребни само три дена да ги поправат грешките од дуелот во Париз и вечерва на гостувањето кај Фленсбург (тимот кој во ...
сите 11 | | | прочитана: 532 | веќе видена

Телевизијата Фокс Њуз соопшти дека се приклучува кон тужбата на Си-Ен-Ен против Белата куќа за одземањето на акредитацијата на телевизискиот новинар Џим ...
сите 30 | | | прочитана: 528 | веќе видена

По повод Меѓународниот ден на толеранцијата – 16 Ноември, во Кинотеката на Македонија денеска ќе биде организирана дебата на тема „Врсничко насилство (булинг) ...
сите 14 | | | прочитана: 527 | веќе видена

Драгана Мирковиќ е една од најголемите балкански музички ѕвезди, која веќе 16 години живее во Австрија со сопругот Тони Бијелиќ, синот Марко и ќерката Мануела. ...
сите 3 | | | прочитана: 514 | веќе видена

Охрид, 15. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид, утре од 18:00 часот ќе биде промовирана стихозбирката „Кумова слама“, за која ...
сите 3 | | | прочитана: 514 | веќе видена

Уметничко дело од британскиот сликар Дејвид Хокни во четвртокот, на аукциска продажба во Њујорк, беше продадено за 90,3 милиони долари, што претставува ...
сите 24 | | | прочитана: 504 | веќе видена

Новооткриената планета наречена Суперземја е пронајдена околу орбитата на најблиската соло-ѕвезда и истата нуди огромни импликации за шанси за присуство на ...
сите 8 | | | прочитана: 504 | веќе видена

 Баба ви има билка која е решение за секој здравствен проблем и главна грижа во животот и е да не сте гладни и да не ви студи. Родителите знаат сè за нас, а ...
сите 2 | | | прочитана: 502 | веќе видена

Со прегледување на доказните материјали од вештачењето на мобилниот телефон, одземен од обвинетиот Оливер Поповски, денеска во Кривичниот суд продолжи судењето ...
сите 21 | | | прочитана: 502 | веќе видена

next