Речиси една третина од косовските Албанци би поддржла размена на територии во замена за признавање на Косово и членство во ОН, е резултатот од истражувањето на ...
сите 44 | | | прочитана: 6585 | веќе видена

Еден помошен објект целосно изгорел, а три куќи биле делумно опожарени во пожарот што околу 12 часот и 20 минути бил пријавен во тетовската Територијална ...
сите 76 | | | прочитана: 6522 | веќе видена

Продолжуваат консултациите на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со претставници на политичките партии за изнаоѓање кандидат прифатлив за граѓаните од сите ...
сите 30 | | | прочитана: 6270 | веќе видена

Промовирани дигитална алатка во угостителството и турузмот за резервација на туристички водич како и мобилна аплиакциа за Национален парк Маврово. Со нив ...
сите 27 | | | прочитана: 5732 | веќе видена

Либералната партија се придружува кон повикот на голем број уметници – „Не го чепкај МКЦ“.Партијата смета дека МКЦ е бедем на културата кој подолго време ...
сите 6 | | | прочитана: 5547 | веќе видена

Вардарци утре заминуваат на пат за Шведска. Во тимот на саботниот натпревар Парондо ќе го нема Вуко Борозан кој останува во Скопје откако се пожалил на благи ...
сите 80 | | | прочитана: 5488 | веќе видена

Ако брегзит тргне наопаку, тоа би било катастрофа не само за Британија туку и за цела Европа, вели секретарот за надворешни работи на Британија, Џереми Хант. ...
сите 69 | | | прочитана: 5437 | веќе видена

Помалку или повеќе се случува тоа што се очекуваше – не сите го профатија Преспанскиот договор, а со тоа и новото име. И една недела по стапување на сила, ...
сите 55 | | | прочитана: 5075 | веќе видена

Калифорнискиот технолошки гигант оваа година покрај стандардните нови верзии на паметните телефони, најверојатно ќе претстави и неколку нови компјутери кои ќе ...
сите 26 | | | прочитана: 5033 | веќе видена

Популарниот Ноле се потсети како изгледал неговиот живот „пред  100 години“ и со една фотка ги воодушеви фановите. Спортистот број еден на светот на своите ...
сите 35 | | | прочитана: 4923 | веќе видена

Северна Кореја предупреди дека се соочува со недостиг на храна од околу 1,4 милиони тони во 2019 година, поради, како што наведува официјален Пјонгјанг, ...
сите 52 | | | прочитана: 4823 | веќе видена

Влатко Ѓорчев загуби на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Нe дека не знaеше, ама човекот играше и загуби. И наместо да се лути и да мрчи, првото нешто што го кажа е ...
сите 12 | | | прочитана: 4458 | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска во Виена учествуваше на состанокот на министри задолжени за европски прашања ...
сите 77 | | | прочитана: 4440 | веќе видена

Продолжува револтот на Алијанса за Албанците кон министерот за образование Арбр Адеми, поради одземањето на надлежностите на градоначалникот на Гостивар, Арбен ...
сите 112 | | | прочитана: 4337 | веќе видена

Пратеникот од редовите на Алијансата за иднината на Косово (ААК) на премиерот Рамуш Харадинај, Блерим Кучи денеска соопшти дека е повикан од Специјалниот суд ...
сите 41 | | | прочитана: 4220 | веќе видена

Вести – БелградТековната 2019 година се повеќе се споменува како година за постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина. Со 2019 година млицитираат и во ...
сите 56 | | | прочитана: 4108 | веќе видена

next