Европската Унија, истакнува Бутикофер, е решена да и помогне на Македонија во овој транзициски период и да биде примена како дел од евроатлантската заедница. ...
сите 21 | | | прочитана: 2085 | веќе видена

На Националната Арена „Филип Втори" избраниците на селекторот Игор Ангеловски триумфираа против Гибралтар со резултат 4:0. Несторовски двапати се запиша во ...
сите 60 | | | прочитана: 2000 | веќе видена

Во рамки на книжевниот фестивал „Букстар“, вечер од 20.30 часот во Младинскиот културен центар ќе биде промовирана книгата „Медицински роман“ од финскиот ...
сите 14 | | | прочитана: 1972 | веќе видена

Комисијата за единици мерки на 16 ноември донесе одлука дека се менува дефиницијата на досега познатата единица мерка за маса – килограмот. Досега килограмот ...
сите 10 | | | прочитана: 1963 | веќе видена

Со репортерите на 1ТВ Кристина Атовска и Влатко Чаловски кои ја следеа трагата на побегнатиот поранешен премиер Никола Груевски во Црна Гора, Србија и ...
сите 29 | | | прочитана: 1953 | веќе видена

Во бегството на екс премиерот Никола Груевски од државава има сериозна вмешаност на унгaрските разузнавачки сили. Ова е оценката на националниот координатор за ...
сите 14 | | | прочитана: 1941 | веќе видена

Видео снимка која го згрози светот. На интернет се појави видео на кое може да се види како полицијата во Алжир се справува со фудбалските навивачи, крвнички ...
сите 18 | | | прочитана: 1920 | веќе видена

Меган Маркл и принцот Хари прославиле половина година брак, гостувајќи во хуманитарната емисија „Royal Variety Show“. За таа пригода, преубавата војвотка ...
сите 38 | | | прочитана: 1827 | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат А2, Куманово-Крива Паланка е во функција, но наизменично се пропуштаат возилата, бидејќи по сообраќајната несреќа која се ...
сите 62 | | | прочитана: 1820 | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 41 | | | прочитана: 1820 | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Кирил Рамафос требаше да одржи заедничка прес-конференција со Жан-Клод Јункер, но претседателот на Европската комисија одеднаш ја ...
сите 19 | | | прочитана: 1772 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамките на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман оствари средби со ...
сите 64 | | | прочитана: 1770 | веќе видена

Охрид, 16. ноември 2018 (ИНПРЕС) – За следната летна туристичка сезона предвидена е модерна и многу сериозна промоција на туристичкиот потенцијал на Охрид. Ќе ...
сите 10 | | | прочитана: 1741 | веќе видена

Мешовитата грчко-македонска комисија за историја, археологија и образование е пред блокада откако грчките членови на комисијата ги добиле македонските барања ...
сите 11 | | | прочитана: 1709 | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија официјално ја пречекаа божиќната елка што за престојните празници ќе ја краси Белата куќа. ...
сите 107 | | | прочитана: 1645 | веќе видена

Раководителот на американскиот технолошки гигант „Епл“, Тим Кук, во интерву за Ејч-Би-Оу изјави дека „се поретко го употребува својот Ајфон, па дури речиси и ...
сите 16 | | | прочитана: 1616 | веќе видена

next