Излезе од печат „Хипи“, долгоочекуваната нова книга на миленикот на читателската публика Пауло Коелјо, соопшти Издавачкиот центар ТРИ. Ова е 20. книга на Пауло ...
сите 5 | | | прочитана: 985 | веќе видена

Комплетно е реновиран одделот за интензивна нега на Клиниката за неврохирургија, со што е зголемен капацитетот за околу 30 отсто. Министерот за здравство Венко ...
сите 56 | | | прочитана: 970 | веќе видена

Најмалку 86 лица загинаа откако вчера потона траект со стотици патници во езерото Викторија во Танзанија, јави локалниот портал „Граѓанин“, повикувајќи се на ...
сите 31 | | | прочитана: 933 | веќе видена

Пристигнаа првите кадри од долгоочекуваната комедија "The Beach Bum" која собра одлична актерска екипа на едно место во која се вклучени Метју Меконахи, Снуп ...
сите 7 | | | прочитана: 929 | веќе видена

Кога „сељакот (карактерна особина)“ ќе се покондури, старите велат дека резултатот никогаш не може да биде добар. Таков е и случајот со градоначалничката на ...
сите 2 | | | прочитана: 928 | веќе видена

Бизнисменот Минчо Јорданов на денешното сведочење за случајот ,,Шпион” рече дека обвинетиот Миќо Наскоски заедно со неговиот аналитичар Зоран Витанов му ...
сите 49 | | | прочитана: 926 | веќе видена

Фантазијата за комуникација со животни постои одамна, особено од пред 50 години, кога доктор Дулитл првпат се појави во Холивуд. Експертите сега веруваат дека ...
сите 15 | | | прочитана: 924 | веќе видена

Договорот за соработка на Фронтекс и српската полиција ќе биде препратен во собранието за ратификација, а целта на овој договор е да се олесни заедничката ...
сите 27 | | | прочитана: 917 | веќе видена

На маргините на Конференција на министри за внатрешни работи ,,Поврзи се сигурно, имав билатерна средба со мојот колега од Република Србија Небојша Стефановиќ. ...
сите 51 | | | прочитана: 910 | веќе видена

Царината на Србија, во соработка со македонски царински службеници, во белградското речно пристаниште заплени 53 тони нафта. Српската Царинска управа информира ...
сите 18 | | | прочитана: 903 | веќе видена

Ретро дизајнот гледа кон минатото. Електричниот погон гледа во иднината. Но автомобилските компании инсистираат дека тие не мора заемно да се исклучуваат, како ...
сите 26 | | | прочитана: 896 | веќе видена

next