„ Вие сте втори на светот, но ние сме подобри ", насмеан Дарко Велковски кој ако добро го служи здравјето, за краток период би можел да биде најдобар стопер во ...
сите 23 | | | прочитана: 984 | веќе видена

Две лица загинаа, а десетина се повредени во голем пожар кој избувна во скијачкото одморалиште Куршевел на француските Алпи. Пожарот кој избувна во раните ...
сите 34 | | | прочитана: 951 | веќе видена

„Македоника литера“ од Скопје објави превод на романот „Сапунот на Леополд Блум“ од романската писателка Нора Југа и соопшти дека се работи за комплексен роман ...
сите 12 | | | прочитана: 949 | веќе видена

Веселин Вујовиќ беше човекот кој порача дека Раул Гонзалес е подобар тактичар од Лино Червар пред пресметката која ја одиграа Македонија и Хрватска во групната ...
сите 31 | | | прочитана: 928 | веќе видена

Два телефонски разговори на судењето „Шамари Центар“ откриваат можно поништување на деталните урбанистички планови од разговорите на поранешниот премиер ...
сите 47 | | | прочитана: 926 | веќе видена

Она што не ви успеа во ниту една друга сфера, во ниту еден друг сегмент на живеењето во 21 век, ви успеа вчера: направивте Скопје да е лидер, да остави зад ...
сите 80 | | | прочитана: 925 | веќе видена

Распишана е меѓународна потерница за Никола Војминовски, која на 27-ми април го нападна пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села и му нанесе ...
сите 21 | | | прочитана: 913 | веќе видена

Според годинешниот извештај на Светскиот економски форум, жените и мажите ќе имаат еднакви плати и можности за напредување на работното место дури за 200 ...
сите 2 | | | прочитана: 902 | веќе видена

Откако претходно беа обезбедени услугите на Агим Ибраими, денеска тетовскиот клуб официјализираше уште еден трансфер. Станува збор за Зени Хусмани кој потпише ...
сите 32 | | | прочитана: 888 | веќе видена

Би сакал на сите верници од православна вероисповед да им го честитам големиот празник Водици да посакам многу пред се здравје, успех, благосостојба за ...
сите 64 | | | прочитана: 888 | веќе видена

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. ...
сите 11 | | | прочитана: 882 | веќе видена

Владата предводена од СДСМ во претстојната 2019 година продолжува да ги спроведува зацртаните мерки што се во интерес на граѓаните, економијата и иднината на ...
сите 35 | | | прочитана: 864 | веќе видена

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
сите 52 | | | прочитана: 860 | веќе видена

Дизајнерите периодов ги презентираат предесенските колекции за 2019 година, Камила и Марк Фримен, кои творат под брендот што ги носи нивните имиња, направија ...
сите 3 | | | прочитана: 850 | веќе видена

next