Популарно

Влијанието на сообраќајот во вкупното загадувањето на воздухот во Скопје, како и персоналната изложеност на луѓето на емисиите од сообраќајните средства, се ...
сите 25 | | | веќе видена

Халкбанк АД Скопје, како компанија чија стратегија за општествено одговорно делување се темели на подигнување на еколошката свест, од 20 октомври склучува ...
сите 25 | | | веќе видена

Халит Ергенч одговори на коментарите кои ги преплавија социјалните мрежи по сцените каде неговата сопруга е во страсна прегратка со згодниот актер Кенан ...
сите 5 | | | веќе видена

Во 2020-та година се формираше Здружение за помош и поддршка на деца без родители „За тебе“, кое всушност работи со младите лица кои пораснале без родители. ...
сите 4 | | | веќе видена

По повеќемесечни подготовки, “Скопје Филм Студио“ започнува со снимање на новиот долгометражен игран филм на режисерот Даријан Пејовски, насловен како “Мими“. ...
сите 38 | | | веќе видена

Музичката индустрија изгледа сврте нов лист во својот живот. Некои од пејачите си најдоа нова работа, додека останатите се уште мака мачат. Пејачката Лина ...
сите 2 | | | веќе видена

Во годината во која светската музичка индустрија е фрлена на колена, кога повеќето фестивали во светот или се одложени или се одржаа само онлајн, ЕГЗИТ ...
сите 2 | | | веќе видена

Виз Ер Скопски маратон ќе се одржи на 4-ти октомври, во недела со истата патека, но со нов старт и цел, за да се испочитуваат мерките и протоколите за заштита ...
сите 38 | | | веќе видена

Во друштво на најблиските соработници, денес и официјално во ресторанот „Воденица Мулино“ во Скопје беше претставен новиот производ на „Лион, производител на ...
сите 11 | | | веќе видена

Само седум минути се доволни за да процениме дали разговорот ќе оди во креативен контекст , или ќе го прекинеме пред да стане банален, здодевен или непријатен. ...
| | веќе видена

АМСМ како единствена членка на ФИА (Меѓународна автомобилистичка федерација) од земјава има пристап до ФИА Фондацијата и ФИА грант програмите за поголема ...
сите 24 | | | веќе видена

Со претставата „Чао пријатно“ вечерва почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“, кој годинава ќе се одржи на фудбалското игралиште покрај детската ...
сите 39 | | | веќе видена

next