Популарно

Емине Халил, која живее во Скопје потекнува од мешано турско, албанско и босанско семејство. Младата актерка Халил, која професионално се занимава со глума од ...
сите 7 | | | веќе видена

Еден вид летна сексипилност, нешто што ќе ве натера, откако ќе ја слушнете песната, веднаш да прегрнете некого. На самиот крај на летото, песната „Beautiful ...
сите 2 | | | веќе видена

Средното ветеринарно-земјоделско училиште од н. Драчево уште еднаш на необичен начин ја започна новата учебна година. Да се потсетиме, минатата година на сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската актерка Сузан Акбелге којашто периодов е позната по ликот на Елена во турската серија Балканска приказна, серија којашто подолго време се снима во ...
сите 9 | | | веќе видена

Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Центар и Институтот за трансфузиона медицина на РСМ, на 28.08.2022 година, традиционално, ...
сите 69 | | | веќе видена

Четириесет и третото издание на фестивалот „Браќа Манаки“ го наградува со Златна камера 300 за животен опус, истакнатиот британско-дански кинематографер Ентони ...
сите 82 | | | веќе видена

H&M Hennes & Mauritz AB (H&M), шведската модна компанија која ќе ја отвори својата прва продавница во Скопје во текот на оваа недела, денес пред Гимназијата ...
сите 24 | | | веќе видена

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако Украина е победник на Евровизија 2022 година, следното натпреварување нема да се одржи во оваа земја поради воената состојба во која се наоѓа. Со месеци ...
сите 5 | | | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша (43) треба да настапи на Роштиљадата во Лесковац, Србија, но некои жители се против овој избор. Фејсбук страницата „Движење за ...
сите 8 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Шекил О’Нил во слободно време кога не работи како аналитичар на НБА-натпреварите на „ТНТ“ сака да пушта музика. Тој е познат под ...
сите 48 | | | веќе видена

Објавени се номинациите за престижната телевизиска награда Еми, која традиционално секоја година ја собира јавноста пред малите екрани. Овогодинешното, 74-тото ...
сите 2 | | | веќе видена

Добитник на Греми награда, еден од најпопуларните и најбараните музички продуценти, како и ѕвезда на овогодинешното издание на „Егзит“ ќе го објави новиот ...
сите 7 | | | веќе видена

По компилацијата со најголемите хитови на Влатко Илиевски – „За љубов се пее до крај“, објавена во 2020-та година, на иницијатива на семејството на Влатко, на ...
сите 36 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишниот Нермин Ханџиќ од Тешањ годинава ја понесе титулата ѕвезда на „Гранд“, бранејќи ги боите на тимот Вики Миљковиќ во музичкото ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Старата чаршија во Скопје, вчеравечер се одржа Гала промоција на првата епизода од турската серија „Балканска приказна“ (Balkan Ninnisi), серија којашто ...
сите 2 | | | веќе видена

next