Фејсбук во нивниот “Community Standards“ извештај истакнуваат дека во период од април до септември годинава од нивната социјална мрежа отстраниле дури ...
сите 64 | | | прочитана: 1663 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамките на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман оствари средби со ...
сите 59 | | | прочитана: 1643 | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 56 | | | прочитана: 1628 | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат А2, Куманово-Крива Паланка е во функција, но наизменично се пропуштаат возилата, бидејќи по сообраќајната несреќа која се ...
сите 51 | | | прочитана: 1619 | веќе видена

Раководителот на американскиот технолошки гигант „Епл“, Тим Кук, во интерву за Ејч-Би-Оу изјави дека „се поретко го употребува својот Ајфон, па дури речиси и ...
сите 16 | | | прочитана: 1614 | веќе видена

Во досега најопсежното експозе на темата Моника Левински комплетно под свои услови, како човечко суштество кое на свој грб ги почувствува сите неправди и ...
сите 17 | | | прочитана: 1607 | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми ги повикува сите кои имаат сугестии или жалби за конкурсот за Годишната програма во културата за 2019 година, преку директен ...
сите 20 | | | прочитана: 1584 | веќе видена

Во денешно време ниското либидо е многу честа појава. 52% од жените во менопауза доживуваат недостаток на желба за секс. Причините можат да бидат различни, но ...
сите 4 | | | прочитана: 1550 | веќе видена

Објавен е првиот трејлер за продолжението на анимираниот хит "The Secret Life of Pets" кој во кино салите треба да пристигне во јуни 2019 година. Првиот дел од ...
сите 5 | | | прочитана: 1544 | веќе видена

Кристина Кија Кокар го прекина пријателството со нејзината најдобра пријателка од реалното шоу “Задруга 1” – Ана Кораќ, откако откри дека имала секс со ...
сите 3 | | | прочитана: 1513 | веќе видена

Во акциска контрола во Тетово полицијата откри државјани на Албанија и на Косово со нерегулиран престој во државата. Според информациите на МВР, во текот на ...
сите 35 | | | прочитана: 1445 | веќе видена

Единицата за потраги, со асистенција на тим од Единицата за брзо распоредување ЕБР, и единицата „алфа“ во моментот тропаат на вратата на Никола Груевски, во ...
| | прочитана: 1399 | веќе видена

Познатата српеска пејачка Дара Бубамара проговорила за она што ја интересира јавноста, а ги спомнала и нејзините колеги од естрадата. Пајачката признала дека ...
сите 6 | | | прочитана: 1396 | веќе видена

Женскиот младински хор при Младински културен центар во Скопје уште еднаш ја покажа својата класа, освојувајќи го првото место на силниот меѓународен акапела ...
сите 14 | | | прочитана: 1379 | веќе видена

Интенизвните врнежи од снег кои го зафатија Пијанечко-малешевскиот регион придонесоа за зголемување на влажноста на коловозот, а со тоа и отежнато движење на ...
сите 80 | | | прочитана: 1362 | веќе видена

next