Нова ТВ

Претседателот Стево Пендаровски без никаква дилема ги потпишa Указите за прогласување на законите со кои ќе им се овозможи на илјадници наши граѓани да земат ...
сите 660 | | | веќе видена

Според последните податоци на Државниот завод за статистика, вкупната вредност на извозот на стоки од Република Северна Македонија, во периодот ...
сите 35 | | | веќе видена

Со 115 гласови „За“, без ниту еден против и воздржан, Собранието на Република Северна Македонија го изгласа петтиот пакет антикризни мерки за помош на ...
сите 660 | | | веќе видена

Откако Собранието ги изгласа сите точки на 32-та седница едногласно со 62 гласа „за“, од кои двајца од пратеници кои се во кабините во горниот дел од салата ...
сите 660 | | | веќе видена

32 -та седницата во Парламенот започна. ВМРО-ДПМНЕ не влезе во салата, но законите се усвојуваат со 62 гласа од владејачкото мнозинство. И без опозиција ...
сите 660 | | | веќе видена

– Владеачкото мнозинство води борба за медиумско внимание, на сметка на граѓаните кои не примиле помош. Како да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, ...
сите 660 | | | веќе видена

Босанскиот медиум истрага.ба го пишува следното за врските помеѓу проруските политичари на Балканот: „Ние го почитуваме идентитетот на Република Српска. Ќе ...
сите 253 | | | веќе видена

– Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат ...
сите 660 | | | веќе видена

Според месечната анализа на Дирекцијата за технолошко-индустриски зони (ТИРЗ), регистрирана е највисока економска активност во технолошко индустриските зони ...
сите 28 | | | веќе видена

Од идната учебна година започнува етапната замена на материјалите за учење од кои се едуцираат нашите ученици. По усвојувањето на новата Концепција за основно ...
сите 104 | | | веќе видена

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското ...
сите 28 | | | веќе видена

Новооткриените 3.000 метри квадратни плац на Водно и двата стана на екс премиерот Никола Груевски, се замрзнати со одлука на Основен кривичен суд, пренесува ...
сите 30 | | | веќе видена

Тетовското Кале, тврдина изградена во Османлискиот период на ридот Бал Тепе, иако е под државна заштита како значен споменик на историското наследство, веќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското ...
сите 28 | | | веќе видена

Утре се очекува во земјава да пристигнат 10 илјади вакцини на „Фајзер“, а исто толку се очекува да стигнат и на 26 април. Вакцините утре со авион ќе стигнат во ...
сите 381 | | | веќе видена

next