Нова ТВ

Возачот на автобусот е виновен за автобуската несреќа во Бугарија. Истрагата покажала дека поради неприлагодена брзина и изгубена контрола над автобусот е ...
сите 67 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи, велат од СДСМ. – Потврда за тоа е успешната ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Германија за првпат е надмината бројката од 200.000 новозаразени со коронавирус што е нов рекорд кога се во прашање новите случаи за едно деноноќие во таа ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Србија, Никола Селаковиќ, денеска ќе престојува во Скопје, каде ќе се сретне со претседателот на Северна ...
сите 108 | | | веќе видена

Се прошируваат и реорганизираат болничките капацитети во државава за третман на пациентите хоспитализирани поради КОВИД-19 и се поголемиот број заразени со ...
сите 144 | | | веќе видена

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик ...
сите 21 | | | веќе видена

Српската заедница во земјава, ги почна активностите во рамки на одбележувањето на националниот празник на Србите, Денот на Свети Сава кој е на 27 јануари. По ...
сите 108 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 421 | | | веќе видена

НАТО сака „сериозен разговор за контрола на оружјето“ со Русија, но нема да прави компромиси за основните принципи, изјави на прес-конференција генералниот ...
сите 669 | | | веќе видена

Ова што се случуваше изминатата недела во Скопје и Софија е чекор кон деблокада и верувам дека со ваков искрен чесен, отворен и јавен пристап кон решавањето на ...
сите 479 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 7-ма редовна седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во својот кабинет го прими Шефот на Делегацијата на Европската Унија (ДЕУ) ...
сите 201 | | | веќе видена

Американската Амбасада во Киев денеска „ги повика“ американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на ...
сите 780 | | | веќе видена

УНИЦЕФ е охрабрен од препораката на Комисијата за заразни болести да се отворат училиштата за настава со физичко присуство од 1 февруари и повикува на ...
сите 217 | | | веќе видена

next