Нова ТВ

Вечерва (21 ч.) почнува да важи мерката „полициски час“ за територијата на цел град Скопје со околните општини, за Куманово, за Липково, за Штип, за Карбинци, ...
сите 236 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски ноќеска по полноќ преку социјалните мрежи призна дека седел во затворен дел на ресторан во скопско Дебар Маало каде на Пазарната инспекција ...
сите 58 | | | веќе видена

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени дa извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека” на Боемска улица, по што, два ипол ...
сите 58 | | | веќе видена

Епидемиолозите не се единствени кои наидуваат на проблеми на терен при правењето на епидемиолошките анкети. Во спречување при извршување на обврските ...
сите 58 | | | веќе видена

Полицискиот час е во ваква форма, со рестрикции и со оглед на времето поминато од тие семејни настани ова е одлична мерка и донесена е во право време, одговори ...
сите 301 | | | веќе видена

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќеркичката Далија се во болница со висока температура, но во добра и стабилна состојба ...
сите 283 | | | веќе видена

Во периодот од четврток (4 јуни) од 21:00 часот до понеделник (8 јуни) до 05:00 часот, се забранува посета на гробиштата на територијата на цела држава, освен ...
сите 236 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска била спроведена во Државниот завод за ревизија, кој работи на ревизорскиот извештај за ...
сите 126 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести ќе и ги предложи на Владата следните предлог мерки: Полициски час од четврток (4 јуни) од 21.00 часот до понеделник (8 јуни) до ...
сите 650 | | | веќе видена

Вицепремиерот и координатор на општинските кризни штабови Бујар Османи, денеска во Штип рече дека земјава ја изгуби битката со лажните вести за коронавирусот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Без почитување на препораките и мерките за заштита од ковид-19, полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица. Според информации од ...
сите 111 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека министерот за здравство доц. д-р. Венко Филипче во моментот држи состанок со членовите на Комисијата за заразни ...
сите 282 | | | веќе видена

Од направените 974 тестови во изминатото деноноќие, се потврдени 101 позитивен резултат со ковид-19, информираат од Министерството за здравство (МЗ). Најголем ...
сите 650 | | | веќе видена

Обвинителството да почне истрага по допрен глас по завршните зборови на Бојан Јовановски-Боки 13 во „Рекет“. Вакво барање испорача Антонио Милошоски од ...
сите 52 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но сè уште се работат и други земени брисеви, цитира МИА извори од Институтот за јавно ...
сите 650 | | | веќе видена

next