Нова ТВ

Министерството за здравство соопшти дека со Управата за електронско здравство воведуваат новини во националниот систем “Мој термин”, за подобрување на ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска побара најдоцна до понеделник оставка од директорот на КПУ затвор – Скопје Ѓоко Котевски, по вчерашните два инцидента во дворот на ...
сите 31 | | | веќе видена

Италија им изрече парични казни на авиопревозниците Рајанер и Визер за нивните нови правила за рачен багаж. Агенцијата за заштита на конкуренцијата во Италија ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира шпеплулациите што последниве денови се појавија во јавноста, особено на социјалните мрежи, во врска со ...
сите 70 | | | веќе видена

Директорот на болницата „8-ми септември“, Христијан Костов на прес конференција пред болницата рече дека кај Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
сите 148 | | | веќе видена

Медиуми и интернет поратали блиски до ВМРО-ДПМНЕ денеска синхронизирано пласираа голем број неточни, лажни вести и шпекулации како дел од ова сценарио, рече ...
сите 183 | | | веќе видена

Директорот на затворот Шутка, Ѓоко Котевски на прес конференција која ја одржа пред затворот кажа дека денеска имало два инциденти во затворот кои биле ...
сите 455 | | | веќе видена

Пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, попладнево преку Фејсбук соопшти дека нејзиниот сопруг ќе се откаже од унапредувањето во командир на Шумската полиција во ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со претставници од Здружението на лекари специјализанти, Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари ...
сите 50 | | | веќе видена

Од Истражниот затвор Шутка соопштуваат дека денеска околу 13 часот за време на редовна прошетка на притвореници дошло до вербален инцидент предизвикан од ...
сите 455 | | | веќе видена

next