Нова ТВ

Пред Министерството за култура и Општина Аеродром во текот на ноќта непознати лица истуриле боја на ѕидовите. Жолта боја на влезот на Министерството за култура ...
сите 20 | | | веќе видена

Со усвојувањето на уставните измени во Скопје, со кои е променето името на државата во Република Северна Македонија, на оваа држава и се отвораат вратите на ...
сите 23 | | | веќе видена

Франција, преку изјава на портпаролката на Министерството за Европа и за Надворешни работи на Франција Ањес Фон Дер Мил го поздрави конечното изгласување на ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека до денеска до 13 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 139 | | | веќе видена

Во рок од пет години или најдоцна до 2024 година, во личните документи на граѓаните ќе стои новото име „Република Северна Македонија“. Со новите амандмани во ...
сите 66 | | | веќе видена

Британската Влада денеска го објави писмото упатено од челниците на ЕУ до Лондон, во обид да ја намали загриженоста на пратениците околу договорот за Брегзит, ...
сите 420 | | | веќе видена

ЕУ го поддржува Договорот од Преспа и внимателно ги следи националните процедури кои треба да се спроведат за негова имплементација, изјави денеска ...
сите 22 | | | веќе видена

На почетокот на второто полугодие ќе бидат проверени вакциналните картони на учениците од основните училишта и сите коишто немаат примено вакцина против мали ...
сите 139 | | | веќе видена

Во 10 часот наутро по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
сите 227 | | | веќе видена

Директорот на Планинската служба за спасување на Бугарскиот црвен крст Емил Нешев вели дека однесувањето на спасените македонски туристи било многу неодговорно ...
сите 116 | | | веќе видена

По изјавата на министерката за туризам на Грција, Елена Кундура дека ја поддржува грчката Влада, Панос Каменос, преку неговиот официјален Твитер профил ја ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерката за туризам на Грција, Елена Кундура, која е од редовите на Независни Грци, преку изјава за грчката новинска агенција АНА-МПА, вели дека ја ...
сите 118 | | | веќе видена

Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович, кој синоќа е избоден со нож додека стоеше на бина за време на хуманитарен собир, е во тешка ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека економски ќе ја уништи Турција ако Анкара ги напдне Курдите во текот на американското повлекување од Сирија. – ...
сите 66 | | | веќе видена

next