Нова ТВ

Сериозни пропусти, непридржување на протоколите за отворање и работа на кафетериите и на угостителските објекти за исхрана, забележал Државниот пазарен ...
сите 90 | | | веќе видена

Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер Наќе ...
сите 740 | | | веќе видена

Не ги почитувале мерките за заштита, шетале за време на самоизолација, давале лажни податоци и адреси на живеење, се со цел да не им стигнат решенија за ...
сите 282 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека од Комисијата за заразни болести не било побарано да каже термин, туку протокол за одржување на ...
сите 301 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче порача дека повторно ќе бидат воведени рестрикции во некои места ако тоа го наложи епидемиолошката состојба. Тоа го ...
сите 282 | | | веќе видена

Нашата земја е меѓу 29. држави од Европа и светот за чии граѓани од 15 јуни ќе биде дозволено патување во Грција, според листата од грчкото Министерство за ...
сите 52 | | | веќе видена

Четири грчки воени авиони и два на САД претпладнево ја надлетаа Македонија како гест на добредојде за земјава како полноправна членка на НАТО. Леталата дојдоа ...
сите 54 | | | веќе видена

Со искази на дел од обвинетите и со обраќање на обвинителството пред Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје, денеска треба да заврши јавната седница по ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на федералната Влада на БиХ, Фадил Новалиќ, директорот на управата за Цивилна заштита, Фахрудин Солак и сопственикот на фирмата „Сребрена ...
сите 36 | | | веќе видена

Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуална нова, четврта, одлука за вонредна состојба по двете 30 дневни и ...
сите 458 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири го обвини министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за непочитување на мерките за заштита од пандемијата. Според ...
сите 1138 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирусот и тоа е навистина загрижувачки. Не разбирам како може да се манипулира и ...
сите 100 | | | веќе видена

Вистинска драма се случувала на Клиниката за детски болести за спасување на животот на десетмесечното бебе, за кое се утврдило дека има туморозна маса во ...
сите 60 | | | веќе видена

next